Ana Sayfa ELAZIĞ SİNEMALAR 23 Kasım 2018 812 Görüntüleme

DELİLER FATİH’İN FERMANI

Deliler Fatih’in Fermanı Elazığ Saray Sinemalarında yayından kaldırılmıştır.

İlk gösterim tarihi 23 Kasım 2018 / Tarihi, Aksiyon / Türkiye Yönetmen Osman Kaya Oyuncular: Erkan Petekkaya, Cem Uçan, İsmail Filiz

FİLMİN KONUSU:

Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisi Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmiştir. Yaşanan olay karşısında Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan görev için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dan oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Deliler, Alaca köyü yakınlarından geçerken Vlad’ın çetesinin köye saldırdığını öğrenir. Deliler’in amacı önce köyü kurtarıp ardından Vlad’ı infaz etmektir.

Osman Kaya’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya, Gökkurt’u Cem Uçan, Aşgar’ı İsmail Filiz, Alaca’yı Nur Fettahoğlu, Baba Sultan’ı Yetkin Dikinciler, Fatih Sultan Mehmet’i de Rüzgar Aksoy canlandırıyor.

Kadrosunda Demet Tuncer, Mehmet Ali Karakuş, Gökçe Özyol, Mehmet Pala, Batın Uçan gibi isimlerin de yer aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Sami Saydan üstlenirken, senaryo ise Mustafa Burak Doğu ve İbrahim Ethem Arslan’ın imzasını taşıyor.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com