Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI, YAŞAR KURŞUN YAZILARI 1 Nisan 2018 455 Görüntüleme

SEVİNSEK Mİ, ÜZÜLSEK Mİ?

Share on :

Düşme! Düşersen, bağımsızlığını ilan eder dostların, Görüş günlerin yasaklanır, gelenin gidenin olmaz. Bayram eder düşmanların, düşme! Düşünce, bütün düşüncelerin değişir hayata dair. Dostluk, arkadaşlık, aşk… Yeniden şekillenir beyninde, düşme! Hayatın ve dostların vefasızlığını görünce yaralanır duyguların en derinden, düşme!

Düştün mü ilk önce güvendiklerin vurur sırtından. Kimse bakmaz yüzüne, işe yaramaz adam olursun. Bir bir uzaklaşır dostların senden. Tutacak dal bulamaz yorulursun, düşme! Düştün mü isyan edersin yaşadığın hayata, Gözyaşlarını dökersin her gece yastığa. Yılanın ne kadar masum, kurdun suçsuz, çakalın çakal olmadığını anlarsın ikiyüzlü insanları görünce, düşme!

Düşenin dünyada dostu yoğumuş aman aman.Yoğumuş ölem ölem Yoğumuş aman aman, yoğumuş Düşenin dünyada dostu yoğumuş aman aman Yoğumuş ölem ölem Yoğumuş aman aman, yoğumuş

Evet… Manisaspr’un düştüğü zor durumu ve Türk futbolunun ne kadar yerlerde süründüğünü protesto etmek ve farkındalık oluşturmak için yazımı çok anlamlı bir türkü ile başladım.

Maçın skoru şu olmuş veya bu olmuş değil her sporseveri üzen, İl takımları böyle bir bir kayboluyorlar. Dün Gaziantepspor bugün

Manisaspor gibi dev çınarlar sahip çıkılmadığı ve yanlış, Başkan ve yönetimlerinin sonucunda bu durumlara düştüler.

Manisspor, Vestel Sponsorluğunda SÜPER Lig’de ne başarılara imza atmıştılar. Manisaspor’un Türk futboluna kazandırdığı yıldız isimleri şöyle bir hatırlayalım.

Arda TURAN, Burak YILMAZ, Caner ERKİN, Hakan BALTA, Selçuk İNAN, Volkan BABACAN, Ufuk CEYLAN vs.

Yazık harbiden çok yazık!. Elazığ’a uçak ile gelemiyorlar zorlan, otobüs ile gelebiliyorlar. Asıl işin üzücü tarafı sahaya 18 kişilik kadroyu süremiyorlar, 12 kişilik futbolu seven genç kardeşlerimizle Atatürk Stadyumuna çıkabildiler!

Yazıma çok anlamlı türkü ile başladım ve ne söylüyordu, “DÜŞME KİMSE BAKMAZ YÜZÜNE”

İşte Manispor’un o başarılı dönemlerinde resim çektirmek isteyenler, reklamını yapanlar şimdi yoklar gardaşım.

Zaten maçtan sonra Hüseyin Kalpar hocanın açıklamaları inanın beni duygulandırdı. Şimdi hocalığını bir kenara koyalım, duygusallığı ve merhameti ile Hüseyin Kalpar hocamı ayakta ve yürekten alkışlıyorum.

Hüseyin Kalpar hocamın o duygusal açıklamalar; “Manisaspor açısından düşündüğümüzde bir spor adamı olarak çok üzüldüğümü ve keyifsiz olduğumu söylemek istiyorum.

Allah hiçbir takımı ve şehri böyle bir duruma düşürmesin. (Amin) Asıl bu duruma getirenlerin utanması gerekiyor. Manisaspor’un futbolcularını tebrik ediyor ve kutluyorum. Ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı çocuklar, sonuna kadar mücadele ettiler. Dolayısıyla böyle bir futboldan sonra ne konuşabilirsin ki bir spor adamı olarak, sadece üzüntümü belirtmek istiyorum.”

İşte insanlık budur, helal olsun sana Hüseyin Kalpar hocam…

Artık bu duygusal maçı bir kenara bırakıp, asıl Play –Off’ta var mıyız yok muyuz müsabakası olan Bolusporu düşünmeliyiz.

08.04.2018 Pazar günü saat:13.00 de, Bolu da oynanacak müsabakaya gitmek isteyen taraftarları organize edip maça 12. Adamı götürmek Elazığspor içinde iyi olacak derim.

Saygılarımla…

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ELAZIĞ’DA 2017 BÖYLE GEÇTİ

ELAZIĞ’DA 2017 BÖYLE GEÇTİ

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com