Ana Sayfa EKREM ÖZER YAZILARI, KÖŞE YAZILARI 25 Mart 2019 430 Görüntüleme

SİYASETİN DÖNEMLERİ Mİ? DÖNMELERİ Mİ?

Share on :

Daha bir kaç sene önce meydanlarda birbirine etmedik laf bırakmayanlar bugün mahalli seçimlerde saçma sapan bir fikirle gündem oluşturarak bekadan bahseder olmuşlar.

Neyin bekası?

Ülkeyi yönetenler ve mecliste bulunanlar arka bahçede yan yana yemek yerken beka sorunu yok muydu?

Ya da meydanlarda birkaç sene önce birbirlerine etmedik hakaret bırakmayan liderler şimdimi bekayı hatırladı, o zaman akıllar neredeydi?

Çözüm süreci diye megrilerle hain bölücüleri ülkemize alan zihinler o zaman bugünlerin hesabını yapamadılar mı?

Ya da her seçim öncesi vatan bayrak millet diyerek oy devşirmeleri mi yapıyorlar?

Milliyetçilikten bahseden zihniyet fabrikalarımızı yabancılara sermaye ederek ya da silah fabrikasını katara vererek gerçekten milliyetçi olduklarını mı düşünüyorlar yoksa bu yalana kendilerinin inandıkları gibi milleti de inandırmaya mı çalışıyorlar?

Ben artık siyasi olan hiç bir şeye inanmıyorum.

Benim duygularımla oynadılar, benim hayallerim ve düşüncelerim bu şekilde değildi. İktidarın afişlerine baktığım zaman eskiden bir heyecan olurdu. Mesela yerli uçağımız havalarda olacak diye. Ama gel gör ki benim hayallerimle bile oynadılar ve hala devam ediyorlar.

Ankara adayı Mansur yavaşı senet üzerinden vurmaya çalışan kişiler Elazığ’da olanları bilseler kıyamet kopar o vakit. Bir kaçından bahsedeyim detaya inmeden. İmarlara bakan vatandaş sanırım pazarcı bile olamaz. Yeni yapılan karşılıklı binalarının imarı biri diğerinin iki katı olur mu? Yada şöyle söyleyeyim. Bir binaya 12 kat ruhsat diğerine 5 kat.  Hayırdır aslan parçası, domatese ruhsat vermiyorsun, derdin ne senin?

Elazığ spora imar paralarından toplanan paralar buharlaştı biliyor musunuz? Havanın sıcaklığı sonucu nemle karışık bir şeyler olunca buhar oldu uçuverdi.

Daha yazmak istediğim bir çok şey var ama ben susmayı tercih edeyim.

Sindirmek gelmiyor içimden ama Ekrem demişti demeniz için söylüyorum. Ülkemiz beka yalanlarıyla kandırılarak ekonomik çöküşü kapatmak istiyorlar. Kanmayın. Düşmeyin. Sirkelenin ve gözünüzü açın artık. Geçmişten bugüne bakın neler doğru neler yanlış siz karar verin.

Kendinizi vaatlere inandırarak benim gibi hayallerinizle oynatmayın, zira ben artık oynatmayacağım.

Selametle kalın…

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ELAZIĞSPOR’DA NELER OLUYOR?

ELAZIĞSPOR’DA NELER OLUYOR?

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com