Ana Sayfa EKREM ÖZER YAZILARI, KÖŞE YAZILARI 22 Nisan 2019 462 Görüntüleme

NEFRET DİLİ EMELİNE ULAŞTI!

NEFRET DİLİ EMELİNE ULAŞTI!

Siyasi parti liderlerinin nefret dili ve ötekileştiren söylemleri ne yazık ki amacına ulaştı.

İnsanları iki ayrı guruba dönüştüren söylemler, yine her iki tarafı kendilerine göre haklı yapar hale getirdi. Bence de her iki taraf kendilerince haklı. Haksız olan, sadece teröre bel bağlayan, iktidarda dahil olmak üzere bütün siyasi partiler ve stratejileri.

Yanlışı çözüm süreci adı altında rezillikle başlatan iktidar olsa da akabinde hepside malum parti ve siyasileriyle iş birliği yapmıştır. Örnek verecek olursak daha bu sene andımız tartışması tekrar gündeme geldiğinde iktidar ve HDP birlikte olarak andımızı tekrardan okullarda öğrenciler okumasın diye oy kullanıp yasayı tekrar eski haline getirdiler.

Diyeceğim o ki; terör söylemlerini en çok dillerine dolayan kişiler terörlerin iş birlikçileriyle en çok oturup strateji yapan kişilerdir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan ahlaksızca saldırı, nitekim siyasilerin nefret dilinin ve her söylemlerini teröre bağlamasının eseridir. Her türlü olumsuzluğu teröre bağlayan iktidar ve iktidar yanlısı siyasiler, acaba seçilmişte olsalar bu partiyi kapatma, milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırma, hatta yargılama noktasında neden herhangi bir şey yapmıyorlar anlamış değilim. Madem bunlar terör ve sempatizanlarını destekleyen kişiler ve siyasi oluşum, hangi vatansever veya vatanperverin hoşuna gider vergisiyle maaş almaları. Şayet benim kanıma dokunuyor ama kusura bakmayın mevcut iktidar ve diğerleri de bu hususta bir şey yapmıyorlar. Danışıklı döğüş dışında.

Yarın Cumhuriyet Halk Partisinden birinin vefatı üzerine taziye için gidecek olan Reis’e aynı provakasyon yapılsa  Ak Parti’nin neferleri bu olayı da hazmedebilecekler mi ? Gidilmesi istenmeyen yere gitmiş ya onlara göre Kılıçdaroğlu.

Hemen temennimi söyleyeyim. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir olup ülkeyi kalkındırma, üretme pozisyonuna getirmek için çaba harcanmalı. Bizler şuan üretici değil tüketici konumundayız. Akabinde; terörü diline dolayan liderler, önce meclisten idamı geçirmeli ardından da her kim teröre ve destekçilerine yardım ve yataklık yapıyorsa cinsiyeti, yaşı ne olursa olsun ibreti alem için istiklalde asılmalı ve cezalandırılmalıdır. Ondan sonra şahsen ben siyasi kuruluşların samimiyetine inanır güvenirim.

Yoksa dediğim gibi danışıklı dövüşten bir şey olmaz ancak milleti millete kırdırırsınız.

Gayette Başarılısınız…

Yorumlar

İlginizi çekebilir

FİYASKONUN DANİSKASI…

FİYASKONUN DANİSKASI…

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com