Ana Sayfa EKREM ÖZER YAZILARI, KÖŞE YAZILARI 8 Nisan 2019 228 Görüntüleme

NE YAPARSIN AŞK HUDUT TANIR MI?

Share on :

Çocukluk yıllarımın hevesiydi bir uhde içimde saklı kalmış güzel vatanımı hainler kuşatmış bizde Müslüman kardeşlerimizin yanında yer almıştık. Aşk dışında her türlü her şeyi tatmış yaşamış içimizde bir kenara saklamıştık.

Yeni bir yaşam mücadelesi başlamıştı hayatımızda yeni başlangıçlara sadece es bırakıp ayrı ayrı devam ediyorduk elimizden geldiğince. Aşk denilen belayı heves sanıp tiye almazken içimde oluşan haykırışlara ses vermeye başladım. Platonik dedikleri şeyi çok duymuştum ama ilk defa yaşıyordum. Nasıl bir illetse kimilerine komik gelse de beni günden güne eritiyor edep, haya edindiğim mabedimi saklamak zorunda ya kalıyordum yada bırakılıyordum.

Herkes sevmek ister, ama ben Elif gibi Vav gibi sevmekten yanaydım. Bu doğrultuda içimde oluşan bu aşkı hudut tanımadan içimde saklamaktan başka çarem yoktu ki, yaşam şartlarından tutunda her şeyimiz aykırıydı birbirimize sadece dinimiz hariç. Açılmak isterken avaz avaz haykırarak ben sessiz çığlıklara mahkûm edilmenin yenilgisini yaşıyordum.

Benim bir başka milletten olmam sevdama engel olmadı olamaz.

Ama benim sevdamda herkesin ki gibi basit ve kolay olmamalı. Mabedimi kimseye anlatmaktan haya ettim edeceğim. Ben derdimi anlata bilirimde canlıya ve de cansıza ama ona anlatamadıktan sonra bir anlam ifade etmez.

Saf sevmek güzel sevmek benim edebim olsun.

Takdir Allah’ın ve kaderimin olsun. Gerisinin de gönlü hoş olsun.

Evet. Yukarıda belki de en saf temiz bir hikâyeyi sizlerle paylaşmak istedim. Yazarken bende haya ettim. Şu kadarını ekleyeyim zor olan imkânsız olan aşksa buda o aşkın ta kendisi.

Sevgi ile aşk ile kalın.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com