Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI, MEHMET AZİZ TEK YAZILARI 7 Ağustos 2018 517 Görüntüleme

KATİL SİYONİZMİN UŞAĞI OLAN ÜLKE:ABD

Kudüs müslümanlara kıblegah olmuş kadim bir medeniyetin adıdır. Kudüs’ü barbarların başkenti yapmak için can siparene mücadele eden Amerika Birleşik Devletleri kadim bir medeniyetin varlığını yok saymıştır. Kudüsü İsrail’in başkenti olarak tanımlayan ABD bu hamlesiyle İslam dünyasına hançeri saplamıştır. ABD’nin amacı Kudüsü İsrail’in başkenti yapmak değildir. ABD’nin amacı dağınık yapıda olan İslam devletlerinin ayrıştırılmaları ve bütünlük sağlayamamalarını sağlamaktır.

İsrail yıllarca hiçbir hukuki dayanağı olmadığı halde mazlum insanların ölmesine neden olmuş terörist bir devlettir.ABD’de bu terörist devletin çıkarlarını koruyan ve kendi çıkarları uğruna vandalizme destek veren bir ülkedir.ABD Başkanı Trump’ın senatoda üstünlüğü olan yahudi lobisini yanına almak için yapmadığı kalmadı.Kudüs,basiretsiz bir yönetim sergileyen Trump’ın kişisel çıkarlarının üzerinde olan kadim bir medeniyettir.

ABD’nin konsolosluğunu Kudüs’e taşıması bölgede infaallere neden olacaktır.Bunun akabinde ise İsrail’in Golan tepelerine yığınak yapması Suriye’ye yönelik bir operasyonun habercisidir.İsrail’in Suriye’ye yönelik  operasyon düzenlemesi bölgede ki dengelerin değişmesine ve büyük bir buhrana neden olacaktır. ABD’nin bölgede kurmuş olduğu terörist kantonlar İsrail devletini beklemektedirler.Bölgede yaşanacak bir savaş kaçınılmaz olur.

ABD,Konsolosluğunu Kudüs’e taşıyarak Kudüs’ü  İsrail’in başkenti olarak kabul görmesi ile müslümanların dikkatini Kudüs’e çekerek   İsrail’in bölgede kurulmuş olan kanton bölgelerin hakimiyetini almasını amaçlamaktadır.İslam Devletlerinin birleşerek İsrail’i durdurmak için gerekirse savaş ilan etmeleri gerekmektedir.İsrail olası bir Suriye operasyonuyla bir daha o bölgeyi terk etmeyecek böylece etki alanını maksimum düzeye çıkartacaktır.ABD bölgede İsrail kozunu oynayarak cephe sayısını genişletme çabasındadır.

Birleşmiş Milletlerin daha önce ABD’nin Kudüs kararını veto etmesine rağmen ABD’nin konsolosluğunu taşıyarak Kudüs’ü terörist İsrail’in başkenti olarak tanımlaması ABD’nin kendinden başka her şeyi yok saydığını kanıtlamaktadır.Dünyayı kendi tekelinde gören ABD suçsuz insanların ölmesine neden olmuş ve insanlık suçu işlemiştir.ABD bu vandallığın hesabını dünyanın gözü önünde vermelidir.Çünkü suçsuz insanlar dünyanın gözü önünde katledilmiştir.

Kendini dünyanın jandarması olarak nitelendiren bir devletin terörizme destek vermesi kabul edilecek bir şey değildir.Terörizmi besleyen devletler unutmamalıdırlar ki yılan dönüp dolaşacak ve onları ısıracaktır.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com