Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI, MEHMET AZİZ TEK YAZILARI 22 Şubat 2018 430 Görüntüleme

BİR ZEYTİN DALI DA YANDAŞ MEDYAYA LAZIM

Share on :

Türkiye’nin Afrin’e yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı meşru olmasına rağmen bazı terör yandaşlarından ses gelmeye başladı.

Türk Askeri teröristleri etkisiz hale getirirken yandaş emperyalist medya grupları, Türkiye’yi baskı altına almaya ve Afrin Harekâtının sivillere zarar verdiğini gerekçe göstererek Zeytin Dalı Harekâtının durdurulması gerektiğini açıkça haykırmaya başladılar.

Bu tür bağımlı medya gruplarının ülkemiz aleyhine yanlış tutumları yeni olmadığı için bu tutumları bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Türk Askeri atalarından aldığı ilhamla terörün payidar olduğu bölgelerde Nizam-ı Âlem uğruna can verip can almaktadır. Türkiye’nin Afrin’de hiçbir siyasi ve ekonomik çıkar gözetmeksizin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı bölgede yeniden kurulan Nizam-ı Âlemin tesisinde oldukça önemli bir paya sahiptir. ABD, İNGİLTERE, İSRAİL, FRANSA, İTALYA, ALMANYA, HOLLANDA, RUSYA gibi küresel aktörlerin, Ortadoğu’da ki yer altı rezervinin en değerlisi olan petrolü ekonomik kazanç olarak görmeleri günümüz Orta doğusunda yaşanan sorunların ana hatlarını oluşturmaktadır.

Yukarıda saydığım ülkeler Türkiye’yi kurdukları sömürgeci sistemden uzak tutarak sistemin işleyişini sağlamak istiyorlar. Konya ile eş değer sayılabilecek bir ülke olan Hollanda bile gerektiğinde Türkiye’yi tehdit olarak görmekten çekinmedi. Çünkü Türkiye onların sömürgeci politikalarının aksine bölgede huzurun tesis edilmesinden yanaydı. Bu da onlar için en büyük tehditti. Suriye ve Irak gibi Ortadoğu ülkelerinde artan terör grupları ile bölgede ki petrolü kendi ülkelerine taşıyan şirketlerin varlığını sorgulamayan küresel yandaş medyanın Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtına dair gerçek dışı haber yapmalarının hiçbir anlamı yoktur.

Yukarıda bahsettiğim ülkelerin ortak amaçları bölgenin yer altı rezervlerini kurutmak ve bölgede İslam kimliği taşıyan güçlü bir devlet oluşumuna izin vermemektir. Bizler Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşları olarak birliğimiz için çaba sarf etmeli ve düşmanlarımızın karşısında da dik durmayı kendimize düstur edinmeliyiz. Eğer bir defa taviz verirsek bundan sonra vereceğimiz tavizlerin ardı arkası kesilmeyecektir.

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com