Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI, YAŞAR KURŞUN YAZILARI 6 Kasım 2018 574 Görüntüleme

ÇİFTE STANDART!

Elazığspor’da maddi sıkıntılar bir türlü çözülemediği gibi bir de yönetimsiz kaldı ve birçok futbolcunun FİFA’ya başvurması ise kulübü tam bir çıkmaza sürükledi!..   İzlandalı futbolcu Elmar Bjarnason ve Yunan futbolcu Andreas Tatos’unda  alacakları için FIFA’ya başvurduğu öğrenilirken, Elmar Bjarnason için FIFA Elazığspor Kulübü’ne yazı göndererek 12 Kasım tarihinde ödemenin yapılmasını istedi. Kriz her geçen gün çığ gibi büyüyor.

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübünde yaşanan tek sıkıntı yabancı futbolcular değil. Yaşanan belirsizliğin ardından yerli futbolcularda çark etti. Ödemeleri yapılmayan futbolcuların Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru hazırlığında oldukları öğrenilirken, Ocak ayındaki transfer tahtasına alacaklarının yansıyacağı ve Ocak ayında serbest kalmak için avukatlarına talimat verdikleri bildirildi!

***

Şimdi, Hatayspor ve Altınordu Maçı’nda kazanabileceği müsabakaları hakem hataları yüzünden kaybeden Elazığspor, rakipleri galibiyeti hakkettiler mi sorusuna kim tereddütsüz “evet” diyebilir ki?

Altınordu mağlubiyetinin baş sorumlusu ise ne yazık ki yine Hakem Mustafa Aydın oldu ve “çifte standart” sergileyen yönetimiyle âdeta Altınordu’nun 12. Adamı gibi takımı koruyup kollayan hakem, özellikle Elazığspor aleyhine verdiği kararlarda faul bile olmayan pozisyonları bir de sarı kartla cezalandırınca ne yazık ki ihraçlar yaşandı ve gakgolar son 20 dakikayı 10, son 10 dakikayı 9 kişi tamamladı!..

Sözün özü; Elazığspor’un uğradığı haksızlıklar karşısında MHK düzeyinde hakkımızı koruması gereken kimse olmayınca, Elazığspor müsabkalarına takımı ezen acemi hakemlerin geldiği ve yanlı tutumları ile yaptığı yanlarına kar kalır misali elini kolunu salayıp gitmeside çok enterasan!

***

Elazığspor Teknik direktörü Orhan Kaynak 3-2 mağlup olduğumuz Altınordu müsabakasından sonra açıklamaları,Elaığspor’un bittiği ve uzatmaları oynayan bir takımı anlatıyor!..

İşte o açıklamalar; ’’ Futbolcuların 1 kuruş parası ödenmiyor, kalkıp disiplinsizlikten bahsediliyor. Bu kulübe kömür alınmadığı için kaloriferler yanmıyor. 3 futbolcum soğuktan dolayı grip oldu. Kadir Taşoğlu Hatayspor maçına hasta hasta çıktı. Kimse bunlardan bahsetmiyor. Disiplinsizlik ortamı olduğunu söyleyenler kalkıp bunlara da baksınlar.. Hiç kimse elini atmıyor. Sayın Valimizden, Belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Özellikle Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz sayesinde bu kulüpte 3 öğün yemek çıkıyor. Ben bu kulüpten 1 kuruş almamışım bugüne kadar. Futbolcuların alın teri ödenene kadar da bir kuruş talebim olmayacak. Tazminat istemediğime dair de imzam var. Ben tüm mesaimi bu şehir için harcadım”

***

Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde 5. Hafta tamamlandı.

Lig favorileri Fırat Üniversitesi, Kovancılarspor, Karakoçanspor, Yolspor ve Sürsürüspor’un galibiyetle tamamladığı haftada en büyük sürprize Yeni Mahalle, Paluspor karşısında imza attı.

Sezon başından bu yana puansız olan Yeni Mahalle, Paluspor karşısında 2-2’lik sonuçla bu sezonki ilk puanını almayı başardı.

***

Fileler 7 maçta 40 kez havalandı.En farklı sonuçları Fırat Üniversitesi ve Kovancılarspor aldı…
Kovancılarspor 9-0 Maliyespor
Fırat Üniversitesi 13-0 Anadolu Harputspor

Saygılarımla…

Yorumlar

İlginizi çekebilir

DEVLETİN BEKASI İÇİN…

DEVLETİN BEKASI İÇİN…

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com