Ana Sayfa ELAZIĞ 18 Aralık 2018 393 Görüntüleme

YİĞİT’TEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitimcisi, Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit tarafından Cemil Meriç Fen Lisesi öğrencilerine bir konferans gerçekleştirildi.

Konferansa Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, Cemil Meriç Fen Lisesi Müdürü Erdal Aydın, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitimcisi, Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, yaptığı konferansta motivasyonu etkileyen olumlu ve olumsuz etkenler hakkında bilgiler verdi. “Motivasyonumuzu arttırmak için önce kendimize acımayı bırakmalıyız” diyen Yiğit, duygu ve düşünce olarak kendimizi sınırlandırmazsak önemli noktalara ulaşabileceğimizi vurguladı.

Motivasyonu kaybetmemek için olumsuz eleştirilerin duyulmaması gerektiğine değinen Şengül Yiğit, “Bu dünyanın bir imtihan yeri olduğunu unutmayalım, yaşadığımız sıkıntılara bu açıdan bakmalıyız” şeklinde konuştu. “Hayatta geçmeyen tek yorgunluk gönül yorgunluğudur. Fizik ve beden olarak yorulmaktan çekinmeyin” sözleriyle gençlere seslenen Yiğit çeşitli tavsiyelerde bulundu.

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com