Ana Sayfa ELAZIĞ, SİYASET 14 Nisan 2019 229 Görüntüleme

YENİDEN REFAH PARTİSİ 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Share on :

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Kongresi Kültür park Mamüret’ül  Aziz salonunda gerçekleştirildi.

Kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, genel merkez yetkililerinden Sacit Günbay, Doğan Aydal, Mücahit Çelik ve Cengiz Zor, STK Başkanları, Parti il başkanları, Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Fikret Uymaz,  Merkez ilçe Başkanı Oğuz Duman, Genel Merkez Teşkilatlanma Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Samet Can, Yeniden Refah Partisi Elazığ il ve İlçe yönetim Kurlu ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Diyarbakır’dan Kara yolu ile ilimize gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan havaalanı yolunda yüzlerce araçlık konvoy tarafından karşılandı. İstasyon caddesi, Gazi caddesi ve Vali Fahri bey caddesinden Kültürpak Mamüret’ül Aziz salonuna kadar halkı selamlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Elazığlıların yoğun ilgisi nedeniyle 2 saatte ancak salona gelebildi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Fikret Uymaz konuşmasına toplantıya katılanlara teşekkür ederek başladı. Beklenen ve özlenen Milli Görüş heyecanını yeniden yaşattığı için Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan özellikle teşekkür eden Uymaz konuşmasına Yeniden Refah Partisi teşkilat mensuplarına ve tüm katılımcılara ve özellikle salonun içini ve dışını dolduran ve havaalanı yolundan solona kadar yoğun ilgi gösteren tüm Elazığ’lılara teşekkür ederek son verdi.

Genel Başkan Yardımcıları Sacit Günbay ve Doğan Aydal’ın selamlama konuşmalarından sonra genel merkez tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.

KURTULUŞ MİLLİ GÖRÜŞTEDİR

Son olarak kürsüye yoğun ilgi ile Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan geldi. Konuşmasına katılımcılara ve havaalanı yolundan solona kadar yoğun ilgi gösteren tüm Elazığ’lılara teşekkür ederek başlayan Erbakan “Biz bugün Elaziz’de,  Hünkâr mahfilimizde, 1969 -1991-1994-1995 ruhunu ve Erbakan ruhunu yaşadık elhamdülillah. Bu gece Siyonizm… 300’ler meclisi uyku hapı ile dahi uyuyamaz. Şimdiye kadar fragmanı izlediniz. Filim şimdi yeni başladı” dedi.

Türkiye gündemine de değinen Erbakan “Dış güçlere, faizcilere, Dinozorlara akan parayı halka aktaracağız. Denk bütçe kurup, maaşlara %50 zam yapacağız. Madden ve manen kalkınmış bir Türkiye’nin oluşmasını sağlayacağız.  İlla biz yapalım, sorunları biz çözelim demiyoruz. Sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün” dedi.

Dış politikaya da değinen Erbakan, “Biz dış güçlere teslim olmuş bir Türkiye yerine İslam âlemine lider bir Türkiye oluşturacağız. Amerika’yı İslam dünyasından söküp atacağız” dedi.

Son olarak “Kurtuluş Milli Görüştedir” diyerek sözlerini tamamlayan Erbakan’a çiçek ve plaket takdimlerinden ardından yapılan seçimlerde Fikret Uymaz İl başkanlığına seçildi.

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Yeniden Refah Partisi Elazığ  il binasının açılışının ardından Elazığ’dan ayrıldı.

 

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com