Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI, YAŞAR KURŞUN YAZILARI 4 Aralık 2018 789 Görüntüleme

YAŞAM MÜCADELESİ VEREN ELAZIĞSPOR!

Elazığspor – İstanbulspor müsabakasının en güzel anı, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin müsabaka öncesi “Küfür Etme Duymak İstemiyorum” koreografisiyle spor sahalarında edilen küfre dikkat çekmeleri maçının hafızalarda kalan en güzel anısıdır bence…

***

İlk yarıya etkili başlayan İstanbulspor karşısında, Elazığspor bir önceki iç saha maçında Eskişehir karşısında olduğu gibi oyuna aşırı top kayıplarıyla başlayınca, orta alanı geçemeyecek ölçüde bocalarken, rakibin presi sonucu Kadir Bekmezci’nin kaptırdığı ikinci topta İbrahim Halil 6.dakikada neredeyse yarı alanı driplingle geçti ve 4 oyuncumuzu ekarte edip yerden bir vuruşla olmayacak bir gol ile 1-0 galip duruma geçtiler.

2. yarı daha atak başlayan ama gol ararken savunma güvenliğini ihmâl eden Elazığspor Kaleci Soner’in iki mutlak kurtarışı, bir de Barış’ın arkadaşı İbrahim Halil’e çıkarsa gol olacak bir pozisyonda penaltı beklentisiyle kendini yere bırakması neticesinde gol yemedi?

Bu golden sonra karşılıklı ataklar olsa da İbrahim Halil’in atığı gol ilk yarının da sonucunu belirleyen gol oldu.

Elazığspor aradığı golü 72.dakikada Senegalli Lamine Diarra ile buldu. Kalan bölümde her iki takımda oyunu orta alanda oynamayı tercih edince müsabaka karşılıklı atılan gollerle 1-1’lik eşitlikle tamamlandı.

***

Elazığspor – İstanbulspor müsabakası Atatürk Stadyumunda son maçımız oldu. Yılan hikâyesine dönen yıkıldı, yıkılacak denen Atatürk Stadyumu hakkında bir şeyler yazmak istiyorum…

2010 Yılından beri (8 yıldır) devletin en üst kademesinden tutun, konuyla ilgili en alttaki bürokratına varıncaya kadar verilen yıkılacak denilse de sözler havada kaldığı için kimse artık inanamıyor! Hani referandum öncesinde koltuklara da olsa “ilk kazma” vurulmuştu! Sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir kale arkası da olsa yıkılmıştı!

Şimdi bekleyip göreceğiz… Yüklenici firma yetkilisinin “İstanbulspor maçının ardından yıkılacak” dediği Elazığ Atatürk Stadyumu gerçekten yıkılacaksa, Elazığspor – İstanbulspor Karşılaşması “son maç” oldu derim ama hâlâ daha inanasımda yok bunu da söylüyorum.

Saygılarımla…

Yorumlar

İlginizi çekebilir

YABANCI HASTALARDAN YOĞUN TALEP

YABANCI HASTALARDAN YOĞUN TALEP

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com