Ana Sayfa ELAZIĞ 23 Mart 2019 547 Görüntüleme

YANILMAZ DUALARLA ANILDI

Share on :

Ak Parti Elazığ eski Milletvekili ve iki dönem Elazığ Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş merhum Hamza Yanılmaz, vefatının 8. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Elazığ Akıncılar Derneği tarafından düzenlenen anma törenine Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve ağabeyi Muzaffer Yanılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ, Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fikret Uymaz, Akıncılar Derneği Elazığ Başkanı Tevfik Sadak, Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, STK il temsilcileri, üyeleri ve sevenleri katıldı. Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, edilen dualar eşliğinde devam etti.

“BU MAKAMLARI ŞEREFLENDİRECEĞİZ…”

En küçük kardeşleri olmasına rağmen aralarından ilk Hamza Yanılmaz’ın ayrılmış olmasının acısını yaşadıklarını kaydeden Merhumun abisi Müzaffer Yanılmaz; “Kardeşim 31 yaşında belediye başkanı oldu. Kendisine gazeteciler tarafından yöneltilen ‘erken yaşta başkan seçildiniz, kendinizi şahsiyetli hissediyor musunuz?’ sorusuna “eğer şeref bu makamdaysa biz beş yıl sonra şerefimizi bu makamda bırakıp gideceğiz, lakin şeref ve haysiyet bizdeyse bizler bu makamları da şereflendireceğiz” diye cevap verdi. Çok başarılı işler yaptı. Rabbim mekânını cennet eylesin dedi. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver de “Hamza Bey dava adamıydı. Vatanın, milletine, bayrağına düşkün biriydi. Kendisi erken kaybettiğimiz bir değer idi. Ayrım yapmadan memleketin her köşesine hizmet etti” dedi. İyi Parti Elazığ Belediye Başkanı Ali Şekerdağ ise, “Kendisiyle kuvvetli bir gönül bağımız vardı. Birlikte çok çalıştık. Değerli bir kardeşimizdi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da anma programına vekil olarak değil Yanılmaz ailesinin bir dostu olarak katıldığını belirterek, “Merhum Yanılmaz siyasette iz bırakmış bir devlet adamıydı. Aramızdan çok genç ayrıldı. Bugün bile isminin güzelliklerle anılması çok önemli” şeklinde konuştu.

MÜCAHİT YANILMAZ: “KARDEŞİMİZ KENDİSİNİ BU ŞEHRE ADADI”

Merhum Yanılmaz’ın Elazığ için çok büyük işler hayata geçirdiğini kaydeden Başkan Mücahit Yanılmaz, rahmetlinin şehre çok önemli projeler kazandırdığını ve kendisini adeta Elazığ’a adadığını belirtti. Kardeşlerini genç yaşta kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydeden Yanılmaz, “Rabbim mekanını cennet etsin, Allah ondan razı olsun” dedi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com