Ana Sayfa ELAZIĞ 8 Şubat 2019 431 Görüntüleme

YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için kar ve karla karışık yağmur beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada,

“Bölgemizde havanın Adıyaman’da yağmurlu ve zaman zaman sağanak yağmurlu, kuzey ilçelerinde karla karışık yağmurlu; Elazığ ve Malatya’da aralıklarla yağmur ve karla karışık yağmurlu; Elazığ’ın doğu ilçeleri ile Malatya’nın kuzey ilçelerinde kar yağışlı; Tunceli ve Bingöl’de ise aralıklarla kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Rüzgârların değişik yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

Gece ve sabah saatlerinde lokal olarak yer yer pus ve sis hadiseleri ile birlikte hafif buzlanma ve don beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önerilmektedir.

Yağışlarla birlikte özellikle Malatya, Tunceli ve Bingöl’ün kuzeyi ile Elazığ’ın doğusunda mevcut kar örtüsüne sahip eğimli arazilerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması önerilmektedir” denildi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com