Ana Sayfa ELAZIĞ 2 Nisan 2019 124 Görüntüleme

VALİ KALDIRIM’ın MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Share on :

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Miraç Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Kaldırım mesajında; “Huzur ve bereketini en yoğun şekilde yaşadığımız üç aylar içerisinde feyz ve manevi atmosferin zirveye çıktığı bir mübarek geceyi daha idrak ediyoruz. Miraç Kandili, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede Mescid-i Aksa’dan Sidretü’l Münteha olarak tesniye edilen en yüce makama yükselişini temsil etmektedir.

Peygamber Efendimizin şahsında insanlığa sunulmuş kutlu bir seyahatin sembolü olan bu gece, Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütufla dolu müstesna bir zaman dilimidir. Manevi duygularımızın yoğunlaştığı, ilahi rahmet ve mağfirete ulaşma arzumuzun en üst noktaya çıktığı bu müstesna zaman dilimlerini doğruya, güzele, iyiye yönlendirebildiğimiz ölçüde kazançlı çıkar ve hakkıyla eda etmiş oluruz.

Bu vesile ile başta Elazığlı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimiz ve İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

GÜRGÖZE REFERANS OLACAK MI?

GÜRGÖZE REFERANS OLACAK MI?

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com