Ana Sayfa ELAZIĞ 19 Mayıs 2019 265 Görüntüleme

VALİ KALDIRIM’ın 19 MAYIS MESAJI

VALİ  KALDIRIM’ın 19 MAYIS MESAJI

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım 19  Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor  Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaldırım mesajında;

“Tarih boyunca devletlerin ve milletlerin kaderini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır. Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi bir kıvılcımla yurdun her köşesini sararak büyümüş, bir milletin uyanışına, şahlanışına, yeniden doğuşuna vesile olmuş, Türk Milletinin kaderini tayin etmiş ve geleceğine yön vermiştir. Dolayısıyla, necip milletimizin şanlı bir mücadelesinin ilk kıvılcımı olan bugün Türk tarihinin altın yaprakları arasında yerini almıştır. Bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesinin büyük anlam ve önemi vardır. Toplumları ayakta tutan ve geleceğini tayin eden en büyük gücün gençlik olduğunu iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı, gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve “Gençler!… Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız.” diyerek bu güveni açıkça dile getirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin 100’üncü yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetini kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com