Ana Sayfa ELAZIĞ 3 Nisan 2019 180 Görüntüleme

SUYU YETERSİZ KÖYLER SUYLA BULUŞUYOR

Share on :

Elazığ İl Özel İdaresi geçtiğimiz yıllarda yaşanan kuraklıklar nedeniyle suyu azalan yâda tamamen biten köyleri yeniden içme suyu ile buluşturmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıllarda yürütülen çalışmalar ile 550 köyün tamamını içme suyu ile buluşturan İl Özel İdaresi, son yıllarda yaşanan kuraklıklara bağlı olarak gerek suyu azalan gerekse de suyu tamamen biten köyleri yeniden suya kavuşturabilmek için KÖYDES kaynaklarını da kullanarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda merkez Kaplıkaya, Beydoğmuş ve Yünlüce köylerinde yapılan sondaj çalışmalarından yeterli suyun elde edilmesi hem köylülerin hem de ekiplerin yüzünü güldürdü.

Çalışmalar hakkında bir değerlendirmede bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, suyun yaşamsal önemini bilerek çalışmaları yürüttüklerini, bol ve bereketli yağışlarla beraber bu yıl içme suyu konusunda çok büyük sorun yaşanmayacağını beklediklerini, bu arada suyu yetersiz olan köyler için sondaj çalışmalarının program kapsamında devam ettiğini belirterek, yeni açılan kuyuların üç köyün sakinlerine hayırlı olmasını dilediğini kaydetti.

 

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

METEOROLOJİDEN YENİ UYARI!

METEOROLOJİDEN YENİ UYARI!

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com