Ana Sayfa EKREM ÖZER YAZILARI, ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI 10 Aralık 2018 1007 Görüntüleme

ŞİDDET ACİZLERİN İŞİDİR

Kaderimin gereği çocukluğumun en güzel günlerini çocuk parklarında değil üniversite hastanesinde anamın mesai yaptığı yerde geçirdim. Malum yetim bir çocuğun anasının yanında kalmaktan başka bir işi olamaz. Allah razı olsun annemden hem anne, hem baba, hem arkadaş, hem dost oldu. Rabbim cennetiyle müjdelesin. Hakkını da bana helal etsin. Kolay büyümedim. Kolay bu günlere gelmedim. Neyse burada konu ben değilim.

Farkında mısınız bilmem ama bir bilim adamı daha insan olmayan bir yaratık tarafından kat-l edildi. Aslında niye böyle şeyler yaşandı bilemem. Ağzı olan zaten konuşuyor. Yok, kız meselesi… Yok, karı, kız davası da, be hey vicdansız yaratıklar uyuşturucu kullanıp alkolle yasayan bir karakter yoksunu kişiliksizin ifadesine aldanıp böyle şeyleri nasıl ağzınıza dolayıp konuşabiliyorsunuz?

Biz değil miyiz zaten bu söylemlerle huzursuzluk çıkaran? Hayat kurtaran öldürüldü farkındansınız! Belki de birçoğumuza hayat olan öldürüldü. Genel olarak sağlık çalışanlarına şiddet mevcut olabilir. Ölüm olur insan gaflete kapılır eyvallah derim lakin burada bir kumpas olduğu aşikâr.

Önce Bilgin hocamı, sonra Sait hocamı, son olarak Mustafa hocayı kaybetmenin büyük üzüntüsü içerisindeyim. Rabbim hepsine rahmet eylesin. Rabbimden tek istediğim inşallah bundan sonra bu tür şeylerin yaşanmaması gerçekten büyük bir imtihan.

Sevgili okurlar,

Sabır dinin gereğidir. Sabır var ise selamet te muhakkak vardır. Şiddet acizlerin işidir.

Âciz olmamak ümidiyle…  Başımız Sağ Olsun.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com