Ana Sayfa ELAZIĞ, SİYASET 26 Mart 2019 452 Görüntüleme

ŞEKERDAĞ: YATIRIMLAR ARTARAK DEVAM ETMELİ

Share on :

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Millet İttifak Adayı İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ çalışmalarını yoğun tempoda sürdürürken, üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını aktardı.

İYİ Parti ve CHP’nin Millet İttifakı adayı olarak Elazığ Belediye Başkan Adayı gösterilen Ali Şekerdağ, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Adayı Şekerdağ, Muharrem Çorbacıoğlu sokağı üzerindeki esnafları ve Abdullahpaşa Mahallesi minibüs durağındaki minibüsçüleri ziyaret etti. Burada esnaf ve vatandaşlarla bire bir sohbet eden Şekerdağ, kendi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ardından Hacı Osman Camii’ne geçen Şekerdağ, Kastamonu’da 23 Mart tarihinde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Uzman Onbaşı Enes Sertkaya’nın cenaze törenine katıldı. Daha sonra bir otomotive giden ve Organize Sanayi Bölgesine geçen Şekerdağ, burada SMM Tekstil’deki çalışanlar ile buluştu. İşçilerin taleplerini dinleyen ve kendi projeleri hakkında da bilgiler aktaran Şekerdağ, yaklaşan seçim için de destek istedi.

“Yatırımların artarak devam etmesi lazım”

Başkan Adayı Ali Şekerdağ, “ Bugün ki durağımız Organize Sanayi Bölgesi. Biz hem sanayici hem de iş adamı olarak gördüğüm tabloda çok memnun oldum. Elazığ’a bu yatırımı kazandıran İsmail Şimşek kardeşime çok teşekkür ediyorum. Böyle yatırımlar şehrin hem ticaretini hem de sanayisinin gelişmişliğini hem ticaretine çok büyük ölçüde ivme kazandıran yatırımlardır. Bu yatırımların artarak devam etmesi lazım. Organize Sanayi maalesef istediğimiz bir durumda değil. Bizimle birlikte aynı yıllarda yola çıkan organize sanayi bölgelerinin işçi sayısı olarak en gerisindeyiz. İnşallah beraber yürüdüğümüz organize sanayi bölgelerindeki işçi sayılarını ciddi firmaların katkısı ile inşallah o ivmeyi yakalarız. Çalışan arkadaşlarımızı gördük, onlarla sohbet ettik. Hepsi de mutlu ve huzurlu olduklarını ifade ettiler. Ben, böyle mutlu ve huzurlu imkanı çalışanlarına sunan kardeşimize tekrardan teşekkür ediyorum”dedi.

Üzerimize düşeni yapacağız”

Benzer işletmelerin sayısının artarak devam etmesini canı gönülden temenni ettiğini kaydeden Şekerdağ,” Belediye makamının kurumlara ve bürokrasiye öncülük eden bir yapısı var. Biz her konuda yatırımcı ile kol kola yürümek, yatırımcının önündeki engelleri aşmak, onlara yatırım yapabilecek rahat bir ortamı sağlamak adına da üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

“Rahmetli Yazıcıoğlu, önemli bir isim”

Konuşmasını sürdüren Şekerdağ, “ Bugün rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümü. Türk Siyasetinde önemli bir isim. Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye ve Dünyaya mal olmuş bir isim. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’na Allahtan rahmet diliyorum. Adil bir insan ve yönetici olduğuna da canı gönülden inanıyorum. İnşallah, peygamber ve Sıddıklarla beraber haşrolur. Allah mekanını cennet etsin” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com