Ana Sayfa ELAZIĞ 13 Kasım 2019 47 Görüntüleme

PANDEMİK İNFLUENZA İL HAZIRLIK KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

PANDEMİK İNFLUENZA İL HAZIRLIK KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhurbaşkanlığı küresel grip salgını genelgesi doğrultusunda pandemi durumuna hazırlıklı olmak ve pandeminin toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) İl Hazırlık Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Uhud Emre Koyuncu başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü idarecileri, ilimizdeki kamu kurumu pandemi kurulu üyeleri ve ilgili birim sorumluları katıldı.

Vali Yardımcısı Uhud Emre Koyuncu’nun açılış konuşması ile başlayan toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Pandemi sırasında yapılacak çalışmaların belirlenmesi ve pandeminin toplumdaki etkisinin azaltılması, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının pandemiye yönelik görev ve sorumluluklarının neler olduğu hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Ayrıca olası bir pandemi sırasında ulusal koordinasyon, kamu ve özel kuruluşlar arasındaki işbirliği, kuruluşların görev ve sorumlulukları, yapılması gereken çalışmaları belirlemek ve etkili bir influenza pandemisine cevap vermek yanında pandemi faaliyet planlarının hazırlanmasında İl Sağlık Müdürlüğünün üstleneceği rol hakkında katılımcılara bilgi verildi ve pandemi konulu eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çeşitli kararlar alındı.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com