Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI, ZÜBEYDE DURAN YAZILARI 11 Mart 2019 780 Görüntüleme

ÖNCE SAYGI DUYMASINI ÖĞRENİN…

Lütfen Paylaş

Türk milleti saygısıyla, edebiyle, dini ve milli değerlerine, örfüne ve adetlerine bağlılığıyla bilinen bir millettir. Bizleri bir arada tutan ve sıkı sıkıya kenetlenmemizi sağlayan etkende budur.

Gel gör ki, Avrupa tohumu, din düşmanı şahsiyetsizler ortaya çıkmaya başladığından beri toplumun bir kısmında ne saygı kaldı, ne edep…

8 Mart gecesi Taksimde “Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle feminist yürüyüş düzenlendi.

Her fırsatta taşkınlık yapmak üzere kendini sokağa atmaya çok meraklı olan şahıslar o gece yine sokaktaydı.

Bu seferki hedefleri Türk Milletinin dini değerleri oldu.

Farklı düşüncelerle bir araya gelmiş topluluk güya “Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle düzenledikleri yürüyüşte ezan okunması sırasında ıslıklı protesto yaparak ezan sesini bastırmaya çalışmışlar. Tabi bu rezil hareketin videosu çok geçmeden sosyal medyaya defalarca görüntülendi.

Bu tırnakları ojeli, saçları yapılı kadınların çalışan, ezilen, yorulan emekçi kadınlar olmadığını hepimiz biliyoruz. Çünkü gün boyu çalışmış, yorgunluktan canı çıkmış, evde yemek, bulaşık, çocuk gibi sorumlulukları bulunan emekçi kadının gece yürüyüşünde işi olamaz.

Bir eli yağda, diğer eli balda yaşayan, evinde çalıştırdığı kadın hizmetliye kan kusturan ve sözde kadın hakları savunuculuğuna soyunan bu şahıslara söyleyecek birkaç sözüm olacak.

Hani size göre protesto etmek istediğiniz bir şeyler var ya… Öncelikle 120 kadının katledildiği bir günü “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlamak gibi dâhiyane bir fikri ortaya atanı ve bunu uygulamaya koyanı protesto etmekle işe başlayabilirsiniz.

Sonra, o çok modern, çağdaş batılıların icat ettikleri her günü kutlamak zorunda olmadığınızın farkına varabilirsiniz.

Kadınların doğasında naiflik, zarafet, saygı, sevgi olduğunu düşünebilirsiniz.

Nihayetinde bu günü uyduranların dünya üzerinde Müslüman kadınlara yapılmadık zulüm ve eziyet bırakmadıklarını hatırlayabilirsiniz.

Gece vakti sokağa dökülen feminik kadınlar… Asıl amacınızın kadınlar günü olmadığını hepimiz biliyoruz.

Neyi bahane edelimde bir taşkınlık yapalım düşüncesinde olan şuursuz zihniyetler olduğunuzu da biliyoruz.

Şuursuz diyorum çünkü hangi toplumun dini değerlerine saldırırsanız tepki göreceğinizi bile düşünemiyorsunuz.

Emekçi gariban kadınların üzerinden kendi menfaatleriniz doğrultusunda hareket etmekten utandığınızı da zannetmiyoruz.

Bizler için çok değerli olan kutsal değerlerimize saldırmak sizin ne haddinize… Bu mu kadın hakları? Bu mu dünya kadınlar günü? Bunları yaparak aydın, çağdaş, ilerici, gibi çok sevdiğiniz sıfatlara eriştiğinizi mi zannediyorsunuz?

120 kadının yanarak öldüğü günü “Dünya kadınlar Günü” ilan eden ve bugünü kutlamaya çalışan şuursuzlar, o çok çağdaş gördüğünüz Avrupa ülkeleri bir yandan Müslüman ülkelerde kadınlara olmadık işkence, eziyet, zulüm yapıyor, diğer yandan empoze ettiği kadınlar gününü kutluyor ve kutlatıyor.

Bırakın artık bu batı hayranlığını az biraz insan olun… Ya da defolun hayranlık duyduğunuz ülkelerde yaşayın ve tüm günlerini  kutlayın.

Bir kez daha sizin unuttuklarınızı biz hatırlatalım. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve elhamdülillah Müslüman’ız… Kutsal değerlerimiz bizler için çok önemli, adeta kırmızıçizgimiz…

Devletimize, Bayrağımıza, Ezanımıza, İnançlarımıza yapılan saygısızlığı asla kabul etmeyiz. Bizler her daim “Allah’ım ezanımızı dindirme, bayrağımızı indirme” diye dua eden bir milletiz. Sizler gibi Avrupa tohumu kendini bilmezlerin değerlerimize saygısızlık yapmasına müsaade etmeyiz. Haddinizi bilin… Ayağınızı denk alın. Yaptıklarınız yarına kalır ama yanınıza kalmaz. Allah’ın sopası yok, öyle bir şamar yersiniz ki nereden geldiğinizi nereye gideceğinizi şaşırırsınız. Ne kadınlığınız kalır, ne de feministliğiniz…

Ahlaksız reziller bu edepsiz davranışınızdan dolayı sizlerden hemcinsiniz olarak utanç duyuyorum.  Kendinizi çok bir şey zannediyorsunuz ya, saygıdan, haktan, hukuktan bahsediyorsunuz ya… Önce edepli olmasını ve saygı duymasını öğrenin ondan sonra saygı duyulmasını bekleyin.

error: Content is protected !!