Ana Sayfa ELAZIĞ 27 Mart 2019 298 Görüntüleme

ÖĞRETMEN MEHTAP ÖZCE CÖMERTOĞLU’na e-TWİNNİNG ÖDÜLÜ

Share on :

Elazığ Tevfik Yaramanoğlu İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta olan öğretmen  Mehtap Özce Cömertoğlu, gerçekleştirdiği başarılı e-Twinning çalışmalarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kalite etiketi ile ödüllendirilendirildi.

Öğretmen  Mehtap Özce Cömertoğlu, görev yaptığı Elazığ Tevfik Yaramanoğlu İlkokulunu “eTwinning Okulu” na dönüştürmek için Milli Eğitim Bakanlığına başvurdu ve gerçekleştirilen incelemeler sonucu bu başvurusu bakanlık tarafından kabul edildi.

Bu kapsamda Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından e twinning okulu seçilen Tevfik Yaramanoğlu İlkokulunda 27 Mart 2019 Çarşamba günü  bir program gerçekleştirecek.

Konu ile ilgili olarak Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından bir açıklama yayınlandı.
Gürtürk  açıklamasında; “Milli Eğitim Bakanlığı  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde 2009 yılından bu yana yürütülen eTwinning projesi, öğretmenlerin iletişim kurmalarını, iş birliğinde bulunmalarını ve örnek projelerini paylaşmalarını sağlamak için oluşturulmuş çevrimiçi bir platform.

e-Twinning faaliyetleri hakkında, ilimizde geniş katılımlı çalışmalar yürütülmüş ve 2019 yılı sonuna kadar her okulun en az bir eTwinning projesinde yer alması hedeflenmiştir.

Bu doğrultuda tüm tür ve kademedeki okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiş, okul ziyaretlerinde bulunulmuştur.

Bu kapsamda, Tevfik Yaramanoğlu İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta olan öğretmenimiz Mehtap Özce Cömertoğlu, gerçekleştirdiği başarılı eTwinning çalışmalarından dolayı Bakanlık tarafından kalite etiketi ile ödüllendirilendirilmiştir. Ayrıca öğretmenimiz okulunu “e-Twinning Okulu” na dönüştürmek için Bakanlığa başvurmuş, ve gerçekleştirilen incelemeler sonucu başvurusu kabul edilmiştir.

Mehtap Özce Cömertoğlu’nun ilimizde ilk kalite etiketi alan öğretmen olması ve Tevfik Yaramanoğlu İlkokulunun ilimizin ilk eTwinning okulu olması nedeniyle, hem öğretmenimizi hem de okulumuzu kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com