VATANDAŞ MAĞDUR – ‘HAK MI? REVA MI”

VATANDAŞ MAĞDUR – ‘HAK MI? REVA MI”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Elazığ depremi ve akabinde  koronavirüs tedbirleri çerçev
Ana Sayfa ELAZIĞ 10 Haziran 2020 94 Görüntüleme

MÜJDE! SORUN ÇÖZÜLDÜ – O ESNAFLAR ARTIK YOK

MÜJDE! SORUN ÇÖZÜLDÜ – O ESNAFLAR ARTIK YOK

Deprem nedeniyle iş yerlerini kaybettikten sonra Ataşehir Mahallesi Kuvayi Milliye caddesinde faaliyet gösteren 25’e yakın esnafın dilekçesini kabul etmeyen Elazığ Belediyesi; işyeri sahiplerinin feryatlarını duymak yerine sorunun çzümünü iş yerlerini kapatmakla buldu.

Dün sitemizde yayınlanan haberde  ve daha öncesinde Elaziginsesi.webtv de sorunu gündeme getiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av Erhun Karakuş esnafın mağdur olacağını ve belediyenin yer göstermek zorunda olduğunu ifade etmişti.

Elazığ Belediyesi konu ile ilgili olarak yazılı açıklamasında; “Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir dışına taşınma zorunluluğu bulunan ancak farklı isimler adı altında şehir merkezinde faaliyette bulunan ikinci el oto galerilerine yönelik uyarıların ardından 3 Haziran tarihi itibariyle yasal müeyyideler çerçevesinde cezai işlem uygulamaya yönelik denetimlere başlandı” denildi.

Şehir içi trafiğin rahatlaması ve düzenlenmesi noktasında ilgili genelge çerçevesinde galerici esnafı  Güney Çevre Yolu üzerinde bulunun Oto Galericiler Sitesinde hizmet veriyor. Ancak buradaki esnaf depremde işyerleri yıkıldığı için bu bölgede işyeri açma gereksimi bulmuş. Belediyenin görevi ise Galericiler sitesinde yer oluşturup bu esnafları oraya göndermek olmalıydı diye düşünüyoruz. Galericiler sitesinde yer oluşturup bu esnafları oraya göndermek varken Belediyenin neden böyle bir uygulama içerisine girdiği ise kamuoyunda ve bizde merak konusu oldu.

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com
Gaziantep masaj salonu Kütahya masaj salonu Elazığ masaj salonu Trabzon masaj salonu Malatya masaj salonu Yozgat masaj salonu Aydın masaj salonu Kocaeli masaj salonu Tekirdağ masaj salonu Adana masaj salonu Afyon masaj salonu Kütahya masaj salonu Elazığ masaj salonu Malatya masaj salonu Tokat masaj salonu Çorum masaj salonu Yalova masaj salonu Tokat masaj salonu Afyon masaj salonu Denizli masaj salonu Kayseri masaj salonu Eskişehir masaj salonu