Ana Sayfa ELAZIĞ, SİYASET 1 Nisan 2019 419 Görüntüleme

MHP ELAZIĞ’da PATLADI!

Elazığ’da  24 Haziran seçimlerine göre oylarını iki kat artıran MHP, bu başarıyı en çok Maden, Sivrice, Ağın, Palu, Baskil ve Elazığ merkezde  yaşadı.

MHP’nin oyu iki kat artarken, 3 ilçede de belediye başkanlığı kazandı. MHP Elazığ’da özellikle doğu bölgesinde yer alan Kovancılar, Palu, Arıcak, Alacakaya, Maden ve Sivrice’de oylarını artırmayı başardı.

31 Mart seçimlerinde Elazığ’da 3 İlçenin belediye başkanlığını  kazanan MHP, Baskil Belediye Başkanlığı ve Palu Belediye Başkanlığı yarışlarını ise kıl payı kaybetti.

24 Haziran seçimlerine göre Elazığ’da oylarını 45 bin artıran MHP,   İYİ Parti faktörüne rağmen oy oranını artırdığı gibi oy sayısında ise artışı yakaladı. 24 Haziran’da Elazığ’da 48 bin oy alan MHP’nin oyu 31 Mart’ta 45 bin artarak 93 bin bandına yaklaştı.

MHP Elazığ’da oy oranını ise Yüzde 34,47’ye çıkardı. Bu başarıda hiç kuşkusuz seçim kararı daha alınamadan sürekli sahada olan ve vatandaşla iç içe olan MHP Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban ve ekibinin de katkısı büyük oldu.

Özellikle İl Başkanı Semih Işıkver’in  çok önem verdiği doğu bölgesinde MHP’nin oylarının artması, vatandaşın MHP listelerine yönelik tartışmalara çok da katılmadığını gösterdi. Elazığ’da yaşanan kopmalara rağmen alınan başarı İl Başkanı Semih Işıkver’in Elazığ’a verdiği önemin daha da artırması beklentisine yol açtı.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com