Ana Sayfa ELAZIĞ, KÜLTÜR/SANAT 7 Şubat 2019 350 Görüntüleme

KÜRSÜBAŞI’NIN KONUKLARI ENGELLİLER VE AİLELERİ OLDU

Elazığ Belediyesi tarafından her hafta Çarşamba günü düzenlenen ve geleneksel hale getirilen ‘Kürsübaşı’ etkinliğinin bu haftaki konukları engelliler ve aileleri oldu.

Elazığ kültürünü ve Harput musikisini gelecek nesillere aktarmak amacıyla belediye tarafından her Çarşamba Kültür Park Mamurat-ül Aziz Salonu’nda düzenlenen ‘Kürsübaşı’ etkinliği, Elazığlı vatandaşların, engellilerin ve yakınlarının katılımıyla devam etti. Konuklar gecede seslendirilen birbirinden güzel Elazığ ve Harput müzikleriyle hem eğlenip hem duygulandı. Çocuklarının gönüllerince eğlenmesinden mutlu olan ailelerde kış akşamlarının vazgeçilmezleri arasında yerini alan “Kürsübaşı” etkinliğinin ücretsiz olarak gerçekleştirilmesine vesile olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, hemşerilerimizin severek takip ettiği kültürel mirasımız ‘Kürsübaşı’ etkinliğinin her hafta farklı sanatçıların katılımı ve çeşitli ikramlar ile ücretsiz olarak gerçekleştirilmeye devam edeceği belirtildi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com