Ana Sayfa EKONOMİ, ELAZIĞ 2 Eylül 2018 1153 Görüntüleme

KOYUN KEÇİ BİRLİĞİ’NDE SEÇİMLER NİHAYET YAPILABİLDİ

Lütfen Paylaş

Elazığ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin Genel Kurulunda geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirilen kongrede kavga çıkmış sandalyeler havada uçuşmuştu.

Olaylar nedeniyle iptal edilen Elazığ Damızlık, Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin 4. Olağan Genel Kurulu,  nihayet bu gün İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yemekhanesinde gerçekleştirildi

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün almış olduğu geniş güvenlik önlemleri altında yapılan seçimde 2 aday yarıştı. Seçimde 704 oy kullanılırken adaylardan Zeki Beyaz 209, Mahmut Sezer ise 491 oy aldı. 4 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda gülen taraf Mahmut Sezer oldu.

Seçimi 491 oyla kazanan birliğin yeni başkanı Mahmut Sezer burada yapmış olduğu konuşmasında, “Bugün burada kazanan taraf ne benim ne de bir başkasıdır. Kazanan taraf tüm Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileridir. Ben buradan çıkan sonucun tüm yetiştiricilerimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bundan sonra yönetimimiz olarak birleştirici bir çaba içerisinde birliğimizin büyümesi, üreticimizin daha çok kazanması için çalışacağız. Onların hakkını koruma mücadelesi vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

error: Content is protected !!