Ana Sayfa ELAZIĞ 31 Aralık 2018 467 Görüntüleme

KÖY YOLLARI AÇILIYOR

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu il genelinde yoğun şekilde devam eden kar yağışından vatandaşların en az şekilde etkilenmesi için 24 saat esasıyla çalışma yürüttüklerini, kar yağışının devam etmesine rağmen yolları açık tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Karla mücadele çalışmalarına katılan ve ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Elazığ’ımızın uzun zamandır beklediği kar yağışı nihayet gerçekleşti. Yağan karla beraber köy yollarımızda ilk etapta 243 köyümüzün yolu kapanmıştı. Yağış devam ederken bizde bir yandan çalışmalarımıza başladık. Özel idare olarak kar yağışı için hazırlıklarımızı önceden tamamlamıştık. 11, 12 noktada yaklaşık 78 araçlık bir karla mücadele parkımızda hazır etmiştik. Kar yağışının ardından bütün ekiplerimiz çalışmaya başladılar. 147 operatörümüz ve operatör yardımcıları bu çalışmalarda gece gündüz çalışacaklar. Yine bu noktalarda 12 inşaat mühendisimiz de ekip başı olarak bu çalışmalara önderlik yapacaklar. Bizlerde belli noktalarda kar yağışı olduğu için yapılan mücadeleyi yerinde incelemek varsa aksaklıklarını tespit edip tedbir almak amacıyla araziye çıkacağız. Çalışmaları yerinde görmek üzere bizde çalışma alanlarımıza geldik. Rabbimize hamt ediyoruz. Bu yağışları uzun zamandır bekliyorduk” dedi.

Kapalı köy yolu kalmayıncaya kadar çalışmaların süreceğini kaydeden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Özel idare ekipleri için meşakkatli günler ama kar yağışının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu meşakkat bize çalışırken bir yandan da zevk veriyor. Kapalı yolumuz kalmayana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Herhangi bir problemimiz yok, bir acil durumumuz yok ekiplerimiz çalışmaya devam ediyorlar. Kar yağdığı müddetçe de bütün ekibimizle beraber çalışacağız. Biz özel idare çalışanları yazın sıcakta, asfaltta kışın karda ve buzda büyük bir çalışma gösteriyoruz. Diliyoruz ki kar yağışı devam etsin bizde mücadele edelim. Önemli sorunlar yaşamadan da kazasız belasız bu sezonu atlatalım” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ELAZIĞSPOR 0 – 0 GİRESUNSPOR

ELAZIĞSPOR 0 – 0 GİRESUNSPOR

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com