Ana Sayfa ELAZIĞ 17 Eylül 2018 673 Görüntüleme

KAYABAŞ: YASEMİNHOCAMIZ HALKIMIZIN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR

Lütfen Paylaş

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Kayabaş, Elazığ’a yaptığı yatırımlar ve yürüttüğü sosyal projelerden dolayı Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a plaket takdim etti. Kayabaş, Prof. Dr. Yasemin Açık Hocamız yaptıklarıyla halkımızın gönlünde taht kurmuştur açıklamasında bulundu.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Kayabaş’ın misafiri Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık oldu.

Kayabaş, dernek olarak yaptığı çalışmalar hakkında Prof. Dr. Yasemin Açık’a bilgi vererek, üyelerine yönelik gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı.

KAYABAŞ: YAPTIĞIMIZ KAMPANYA TÜRKİYE GENELİNE YAYILDI

Yaptıkları kampanyaların Türkiye genelinde yayıldığına dikkat çeken Başkan Kayabaş, “Özel hastanelerimizden emeklilerimize indirim sağladık. Medikal Park’la, Hayat Hastanesiyle, Anadolu Hastanesiyle bunlarla görüşüp emeklilerimize indirim yaptık. Sağ olsunlar ameliyattan cenaze masrafına kadar burada devreye girdik. Belediyemizden Süleyman Selmanoğlu döneminde emeklilere öğrenci fiyatına indirme yapmıştık, sağ olsun bu başkanımızda aynı şekilde devam etti. Yaş’ı 65 olan zaten devletin yasasında ama 65’in altında 55 yaşında emekli olan emekli dernek kimliğiyle gittiği zaman öğrenci fiyatından hareket ediyor. Eş ve çocukları öğrenci servislerimizden son 4-5 yıl öncesine kadar da doğalgazdan emeklilerimizin evlerine doğalgaz çekilirken bin lira ile bin 500 lira arasında indirim yapmıştık. 12 ay taksit ile bu da ciddi bir şeydi. Son dönemde bu seferde Ankara’da bir misafirhanemiz var. Emeklilerimiz gittiği zaman 15 liraya orada kalabiliyorlar eş ve çocukları ile beraber. Şehirlerarası yolculukta Hazar Turizm ve Elazığlılar Turizm’de yüzde yirmi indirim sağladık. Kimlik kartını gösterdikleri zaman isterse misafiri olsun bilet alabiliyor. Artı özel okullarda emekli maddi durumu iyi olan öğrencisi, torunları veya komşusuna referans olacaksa özel okullardan indirim yaptık. En son İngilizce dil kursu vardı orada da yüzde kırk bir indirim sağladık. Bunun dışında çok güzel de bir haber PTT’den emeklilerimize 12 TL aylık telefon, 1000 dakika Türkiye geneline yayıldı, Genel Merkezimi örneğini istedi ve şu anda geçen haftada Genel Merkezimi bizden örnek alarak Türkiye Genelinde emeklilerimize bütün vergiler içinde aylık 12 TL’ye PTTCELL ile bir anlaşma yapıldı” ifadelerini kullandı.

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com