Ana Sayfa ELAZIĞ 13 Mart 2019 169 Görüntüleme

KALDIRIM TIP BAYRAMI’nı KUTLADI

Lütfen Paylaş

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaldırım mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Gelişmiş bir toplumun en önemli unsurlarından biri de sağlıklı bir yaşam hakkına sahip olmaktır. Nitekim, sosyal devlet anlayışının en önemli göstergesi tüm vatandaşlara etkin ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilmektir.

Sağlıklı bir yaşam, her bireyin temel hakkıdır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunca tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilerek bu alanda en kaliteli hizmetin verilmesi bizim ülke olarak en önemli hedefimizdir.

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye çıkartılmasında ve sağlıklı bir gelecek tesis edilmesinde yeni anlayış ve hizmet sunum tekniklerinin yanında özellikle hekimlerimize ve tüm sağlık personellerine büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Son yıllarda vatandaşa en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla sağlık alanında bir dizi düzenlemelere gidilmiş, bu kapsamda ülkemizde sağlık altyapısı ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve kalitesinin artırılması yolunda ciddi mesafeler alınmış ve bu alanda dünyada en iyi işleyen modellerden biri ortaya çıkarılmıştır.

Bu bağlamda Fethi Sekin Şehir Hastanesi, merkez ve İlçelerimizde hastane ve diğer sağlık kuruluşlarının hizmete girmesiyle İlimiz, sağlık hizmetlerinin sunumunda bölgesinde bir cazibe merkezi haline gelmiş ve sağlık turizmi dahil bu alanda önemli bir misyonu üstlenmiş bulunmaktadır. Nitelikli, vatandaş odaklı ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmak amacıyla tüm sağlık çalışanlarımızın büyük bir azim ve özveriyle hizmet ettiklerine yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile Tıp Bayramını kutladığımız bu günde, görevi başında şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarını rahmetle anıyor, milletimize hizmet vermeye devam eden sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını tebrik ediyorum.”

error: Content is protected !!