Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI, YAŞAR KURŞUN YAZILARI 12 Kasım 2018 605 Görüntüleme

“İNŞALLAH ELAZIĞSPOR YAŞAMAYA DEVAM EDER”

İki takımın kaderi de hemen hemen aynı gibi… Transfer yasağı nedeniyle anlaştığı futbolculara lisans çıkaramayan ve puan cetvelinde alt sırasında bulunan iki köklü takım…

Elazığspor 2 hafta önce yönetimsiz kaldı ve 1 Aralık’ta kongreye gitmeye hazırlanırken, rakibi Eskişehirspor ise yönetim sıkıntısı olmadan lig mücadelesine gençlerle devam ediyor.

Evet… Puan cetvelinde hemen üstümüzde yer alan Eskişehirspor bize oranla daha büyük bir borç yükü altında olmasına rağmen konforlu stadyumunda taraftar, yönetim ve takım bütünleşmesini sağlayarak var olma mücadelesini sürdürüyorlar ve Bordo-Beyazlı takımdan daha iyiler.

Evet, bizim elimizde onlarınki kadar konforlu ve modern bir stadyum yok, hatta inşaatına tam olarak ne zaman başlanacağı ve ne zaman bitirileceği belli olmayan bir tribünü yıkık emektar bir futbol sahasından başka bir şey de yok!

Atatürk Stadyumu hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekilimiz Sayın Gürsel Erol, Hâkimiyet gazetesinden arkadaşımız Hüseyin Kabukçu’ya yaptığı açıklama aynen şöyle; “Son ekonomik krizden sonra 2020 yılına kadar bütün kamu yatırımlarının ödenekleri durduruldu. Sanıyorum bu da o kapsamda. Ben görüşme yapacağım, sayın bakanla da görüşeceğim.

Elazığspor gibi Elazığ stadı da bir yılan hikâyesine dönmüş. Yaklaşık 10 yıldır ha bugün yapılacak, ha yarın yapılacak. Bir tribün yıkıldı, o da öyle yıkıldığıyla kaldı. Bu sorunların mutlaka çözülmesi lazım…’’

***

Eskişehirspor alt yapıdan aldığı futbolcularla son haftalarda aldığı galibiyetler ile dikkatleri üzerine çekmiştiler. Elazığspor-Eskişehirspor müsabakasının ilk yarısına Kırmızı Şimşekler çok hızlı başladılar ve 6. dakikada Halil İbrahim Öner’in golü ile 1-0 galip duruma geldiler.

Golden sonra zaman zaman oyunda üstünlüğü ele geçiren Bordo Beyazlılar aradığı golü 31. Dakikada Ahmet Aras’ın kafa golü ile buldu. Karşılaşmanın ilk yarısı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.

İkinci yarıya daha istekli ve atak başlayan ev sahibi Elazığspor oldu ve 47. dakikada Mehmet Yiğit’in kafa golü ile 2-1 öne geçti.

Adem Alkaşi’nin sağ kanattan yaptığı ortada topa 55. dakika da Ahmet Aras yine kafayı vurdu ve takımını rahatlatan bir gole imza attı. 3-1

Eskişehirspor 73. dakika da ilk golün sahibi İbrahim Halil Öner’in golüyle skoru belirledi 3-2.

6 puanlık maçtan 3 puanla ayrılan Elazığspor puanını 10’a yükseltmesine rağmen 17. sırada küme düşme potasında kaldı.

***

Maçtan sonra Elazığspor Teknik direktörü Orhan Kaynak’ın açıklamaları her sporseveri derinden üzmüştür…

İşte o açıklama; “Bu maç mutlaka kazanılmalıydı. Şu an personel, teknik heyet ve futbolcular var. Bir şeyler yapılması lazım. Eskişehirspor çok kötü durumda ama başında yönetim var.

İrfan Yumakgil yönetimi istifa etti. Bilmiyorum bu süreçler kayyuma mı kalsaydı iyiydi. Kongre kararı alındı. Yönetimsel çok bilgim yoktur ama saha içini yapmaya çalışıyoruz.

Kulüp personellerimiz çok büyük fedakârlık yapıyorlar. Deplasmanlara gittiğimizde iş adamları bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Haftaya nasıl gideceğiz bilmiyorum. Kulüpte sıkıntılar var.

Belediye başkanımız sağ olsun yiyecek gönderiyor. O da çıkmasa yandık. Hatay maçına 3 futbolcum hasta çıktı. Sahiplenilmesi lazım bir an önce…

Her şeye rağmen mücadele ediyoruz. İnşallah Elazığspor yaşamaya devam eder”

Son sözüm; Öz Elazığlılardan daha çok armayı sahiplenen bu onurlu Teknik direktörümüz, yardımcıları ve şerefli futbolcu topluluğu karşısında saygıyla eğiliyorum. Ne para var ne pul. Elektrikler kapalı, kaloriferler yanmıyor ve dahası. Sizlerle gurur duyuyoruz. Yüreğinize, ayaklarınıza sağlık arkadaşlar.

Saygılarımla…

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com