Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI, YAŞAR KURŞUN YAZILARI 11 Mart 2019 594 Görüntüleme

HALA ELAZIĞSPOR KÜME DÜŞMEZ DİYEN VARMI?

Lütfen Paylaş

Ligin son 9 haftasına doğru adım adım yaklaşırken, acil galibiyete ihtiyacı olan Bir Evim Elazığspor’da değişimlere ve yeniliklere rağmen, galibiyet de bir türlü gelmiyor.

İkinci yarıda oynadığı 7 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 yenilgi alan Bir Evim Elazığspor’da son 3 hafta da görev yapan teknik Direktör Erhan Altın, yeni başkan Selçuk Cengiz Öztürk tarafından gönderildi. Altın’ın yerine teknik direktör olarak Serhat Gülpınar getirildi. Fakat yeni hocada mağlubiyet ile başladı lige!

İlk yarıda farklı bir kadro ile maça çıkan Bordo Beyazlılar, rakibi Gazişehir Gaziantep F.K karşısında ilk yarıda çok etkisiz bir futbol sergiledi. 6, 7, 11, 13, 15 ve 18.dakikalarda Gazişehir Gaziantep F.K golleri kaçıran taraf oldu…

Bir Evim Elazığspor maçta ilk kez 19. dakikada kaleyi yokladı. Organize gelişen atakta Muhammed İldiz’in uzaktan şutu üstten auta çıkıyordu.

İlk yarıda tek kale top oynayan Gazişehir Gaziantep F.K’de  31.dakikada Mehmet Erdem’in pasında cezalanı içinde topu kontrol ederek vuran Moussa Sow topu filelere gönderiyordu. Bu gol ilk yarının atılan tek golüydü.

İkinci yarıda da atak oynayan Gazişehir Gaziantep F.K rakibi Bordo – Beyazlılıları adeta bunaltı  ve Oğuz Ceylan’ın sağ kanattan kale alanına gönderdiği topa ön direkte dokunan Yiğitcan Erdoğan 83. dakikada topu kendi (Elazığspor) filelerine gönderdi!

Lige tutunabilmek adına kritik maçlar oynayan Bir Evim Elazığspor’un  mağlup olarak ayrıldığı haftada, düşme tehlikesini his eden rakipleri Afjet Afyonspor ve Giresunspor 3 puan alarak rahat bir nefes alırken, Elazığspor’u düşme potasında tek başına bıraktılar.

Şimdi, Bir Evim Elazığspor’un kalan 9 hafta içinde oynayacağı maçlara baktığımda bu takım bu maçlardan 10 puan ya alır ya alamaz diyorum ve bu şartlarda bu takım küme düşmez diyenleri de meydanda görmek istiyorum?

Tabi bazı aldığım duyumlar var ama bunları zamanı gelince siz değerli okurlarımız ile paylaşacağım…

Bir Evim Elazığspor’da şuan para sıkıntısı var mı var… Futbolcular arasında uyum sorunu var mı var…Ligin dibine demir atmış ve rakipleri ile puan farkı her hafta açılan bir takım var mı var…

Peki bu şartlarda bu takım ligde nasıl kalacak?

Aklıma, söyledikleri ile bizlere çok iyi ders veren merhum Nasrettin hocamızın bir fıkrası geldi Şuan ki yönetimi çağrıştıran bu anlamlı fıkra ile yazımı sonlandırıyorum…

Nasreddin Hoca bir ahbabından borç almış. Elde avuçta olsa Hoca hemen ödeyecek ama yoksulluğun iki gözü de kör olsun. Daha vadesi gelmeden adam alacağı için Hoca’nın kapısını aşındırmaya başlamış. Bir böyle iki böyle derken yine bir gün adam borcunu istediğinde;

– Şu anda yok ama, demiş, çok yakında ödeyeceğim,

Böylesi düşman başına, adam yüzsüz mü yüzsüz:

– Söyle Hoca, ne zaman vereceksin, kimden bulup vereceksin!

– Evin önüne çalı ektim!

– Niye?

– Koyun sürüsü geçerken yünleri çalıya takılacak.

– Sonra?

– Bizim hatun bu yünleri toplayacak, yıkayacak, tarayacak, eğirecek, dokuyacak, ben de götürüp satacağım.

– Eee?

– Ne e’si be adam, sordun ya, senin paranı o zaman öyle ödeyeceğim.

Buna kim gülmez; adam da kasıklarını tuta tuta gülünce Hoca:

– Gidi hâlden bilmez, demiş, peşin parayı gördün ya gül bakalım!

Saygılarımla…

error: Content is protected !!