Ana Sayfa BÖLGESEL, ELAZIĞ 4 Ocak 2019 425 Görüntüleme

HAFTA SONU KAR GELİYOR

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından hafta sonu itibariyle bölgemiz genelinde karla karışık yağmur ve kar beklendiği açıklandı.

Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada; “06.01.2019 Pazar gününden itibaren Bölgemizin Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç merkezi ile Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir.

Yağış, halen aralıklarla Adıyaman, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde devam eden yağışların; 06.01.2019 Pazar gününden itibaren soğuk havanın etkisiyle bölge genelinde önce yağmur ve karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra kar şeklinde 09.01.2019 Çarşamba öğle saatlerine kadar aralıklı olarak ve yer yer etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgar, Rüzgârların genel olarak Güneydoğulu yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli esmesi beklenmektedir.

Sıcaklık, Sıcaklıkların hafta sonunda mevsim normallerinde, Pazartesi gününden itibaren hissedilir derecede düşüşlerin (4–8°C) yaşanacağı beklenmektedir.

İstenmeyen durumların ortaya çıkmaması için dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

BUZLANMA VE DON OLAYINA DİKKAT!

BUZLANMA VE DON OLAYINA DİKKAT!

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com