Ana Sayfa EKREM ÖZER YAZILARI, ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI 13 Mart 2019 370 Görüntüleme

FİYASKONUN DANİSKASI…

Lütfen Paylaş

Evet. Nasılsınız, sevgili okurlarım?

Yazdım; defalarca yazdım, eleştirdim.

Bakın yanlış yoldasınız, yanlış tarafa doğru yürüyorsunuz, defalarca istememiş olsanız bile Reis’e zarar veriyorsunuz dedim.

Buna hepiniz şahitsiniz.

Cumartesi günü bende bir vatandaş olarak Reis’i görmek, hasret gidermek için miting alanında bulundum.

Keşke demek istemezdim, ama mitinge gittiğim için, keşke değil keşkelerle çıktım ordan. Hem de Reis’i görmeden.

Neden mi?

İl başkanımız güzel bir konuşma metni hazırlamış ama abartılı teşekkürler hariç.

Milletvekillerimizi eleştirmek istemem ama bence heyecan terapisi ve diksiyon dersleri almaları lazım.

Neden?

Allah için hepsini dinledim, ama heyecandan dil sürçmelerinden tutunda mimikler, konuşmalar, aralarında tecrübeli vekillerimiz olmasına rağmen, bu şekilde konuşmaları bence yeterli değildi. Ve aklımda soru işareti olarak kalan, daha önceki mitingler mahşer kalabalığı gibiyken cumartesi günü olan mitingde, üstelik köylerden, ilçelerden miting için ücretsiz taşıma olduğu halde büyük bir kalabalığın olmayışıydı.

Öyle sanıyorum ki; Şahin Abi oy kaybı olsa bile belediye başkanı olarak seçilecektir. Ama Ak parti son dönemlerdeki milletin bıkkınlık halini ne derece ve nasıl değiştirebilecek? Merakla bekliyorum. Acaba seçimlerden sonra kaybedilen ilçeler, beldeler ve merkezdeki oy kayıplarının hesabı kimlerden nasıl sorulacak?

Şu an ateşten gömleği üstüne alan kim? Gecenin üçünde, bir belediye meclis üyesi aday adayı için aranan vekilimiz, listeye sokmaya çalıştığı kişiyi neden “kefil olmam” diyerek üstünü çizdirmek zorunda kaldı?

Aklımda deli sorular.

Seçime az bir süre kaldı. Sonucu için Hayırlı olanı dilemekten başka bir şey söylemek istemiyorum. Ama şunu belirtmek istiyorum ki; Ak parti ve ömrünü bu yola adayan Reis, ne yazık ki dış güçlerden ve iç güçlerden, hatta parti içinde Reis’in tabir ettiği gibi dalkavuklardan yıpratıldı. Reisin bir an önce parti içerisinde milletin kanını emen yalakalardan kurtulması gerek. Yoksa durum vahim…

Hoşça kalın…

error: Content is protected !!