Ana Sayfa AT YARIŞLARI, ELAZIĞ, SPOR 30.09.2018 469 Görüntüleme

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KOŞUSUNU NASUHOĞLU KAZANDI

19 Eylül Çarşamba akşamı, Elazığ Hipodromu’nda düzenlenen ve gecenin de en önemli koşusu olma özelliğine sahip Fırat Üniversitesi Koşusu, programın 6. mücadelesi olarak saat 20.00’de gerçekleşti.

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2018 yılı Fırat Üniversitesi Koşusu’nu (KV-8 / S / DHÖ)Bağnu Eğillinin sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesiyetiştirmesi 6 yaşındaki kır erkek safkan NASUHOĞLU (Altaha – Süveyde /Akyel) jokeyi Mehmet Doğan ile kazandı.

Kum pistte 1200 metre mesafede düzenlenen, birincilik ikramiyesi 55.000 TL olan Fırat Üniversitesi Koşusu’nda ikinciliği, TAŞÇI PEHLİVAN (Caş – Almimruhiye 27 / Alaz) elde ederken,  CAN DOSTUM (Kaizbert – Sömekferdane / Haberbatur) üçüncü, TEKFORDUNGÜLÜ (Güntay – Hürşan / Kan Can San) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan NASUHOĞLU için koşunun bitiriş derecesi 1.22.07 olarak kayıtlara geçerken, farklar  2 Boy – 7 Boy – 6 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibesi Bağnu Eğilli’ye kupasını ve çiçeğini Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudbettin Demirdağ verdi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudbettin Demirdağ ayrıca, kazanan safkanın jokeyi Mehmet Doğan’a da bir hediye verdi. Törene, Elazığ Hipodrom Müdürü Erdoğan Temiz de katıldı.

KOŞUNUN VİDEOSU

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com