Ana Sayfa ELAZIĞ 15 Kasım 2018 414 Görüntüleme

ERBAKAN VAKFI HANIM KOMİSYONLARI “DÜNYA HOŞGÖRÜ GÜNÜ’nü KUTLADI

Erbakan Vakfı Hanım Komisyonları “Dünya Hoşgörü Günü’nü kutladı.

Erbakan Vakfı Elazığ Şube Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada günün anlam ve önemine değinilerek şöyle denildi:

“Her kim bir Müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah’u Teâlâ’da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. (Hadisi Şerif)

 İnsanların toplum içerisinde hep birlikte mutlu ve huzurlu bir biçimde yaşamaları için hayatlarında önem vermeleri gereken bir takım kavramlar vardır. Bu kavramların en önemlisi hiç şüphesiz hoşgörü kavramıdır.

İslam Dinin temelleri de hoşgörü kavramı üzerine oturmaktadır. Büyüğün küçüğe, beyazın siyaha, güçlünün güçsüze hoşgörüsünü biz Rahmet Peygamberinden öğreniyoruz.

Hoşgörüye uzak toplumların ellerinin değdiği her yeri nasıl kan gölüne çevirdiği ortadayken, dünyanın daha güzel ve adil bir hal alabilmesi için hoşgörüye her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız.

Hor görmeden hoş görebilmeyi başardığımızda dünyanın bugünkü halinden çok daha iyi bir hale gelebileceği inancı ile,” Dünya Hoşgörü” gününüzü kutluyoruz.  “Yaradılanı hoş gör Yaradandan ötürü”  (Yunus Emre)3”

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com