Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI 27 Şubat 2019 2151 Görüntüleme

ELAZIGSPOR

ELAZIGSPOR

İlimizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu , özellikle erkeklerin en büyük eğlencesi, sevdası, ilimizin tanıtımına büyük katkısı olan ve 1967 yılından beri ayakta kalmaya çalışan büyük sevdamız ELAZIĞSPOR.

Tarihi boyunca her türlü günleri görmüş başarısıyla bizleri gururlandırmış, başarısızlıkta bizleri üzüntüye boğmuş Bordo-Beyaz formalı temsilcimiz…

Elazığspor belki de tarihinin en kötü günlerini gördü. Sezon başında bütün ülkeye günlük, aylık başkanlarıyla gündeme gelen ve sonunda büyük umutlarla , ciddi desteklerle oluşan bir yönetim gelmesine rağmen açılamayan tahta, elektrikleri kesik stat, tesis ve en acısı yemek dahi verilmekte zorlanılan futbolculara sahip bir Elazığspor.

Ancak tüm bu kötü şartlara rağmen skor ve puansal anlamda bana göre çok iyi bir ilk yarı. İkinci yarı başında oluşturulmak istenen yönetim ve maalesef talip olunmadığından atanan kayyım ile nereye gideceği belli olmayan Elazığspor ilimizde son anda sağlanan ve özellikle Sayın Valimiz ile Ticaret Odası Başkanımızın önderliğinde oluşan, herkesin taşın altına elini koyduğu bir birliktelik ile açılan tahtada son anda yapılan transferler ile yeniden yeşeren umutlar.

Yeniden umutlanma da bir çok kurum, şirket, siyasi ve eski başkanların tabii ki büyük katkıları oldu. Ancak eski başkan Selçuk Öztürk’ün yaptıklarına ayrı bir vurgu yapılmalı diye düşünüyorum. Emeği gecen herkese teşekkür ederken kulübümüzü bu hale getiren etkenleri de iyi araştırmalı ve tekrar aynı hatalara düşmemeyi diliyorum.

Elazığspor kayyım tarafından alınan kongre kararı ile kongreye gidiyor. Bana göre geçmişte yanlışları ve hataları da olsa takıma faydası olabilecek, düze çıkarabilecek, futbolcuların transferinde büyük emekleri olan ve futbolcularla diyaloğu iyi olan adaylığını açıklayan Selçuk Öztürk yönetimi ile yola devam edilmelidir. Ancak Selçuk Başkan da bana göre daha yapıcı olmalı, konuşmalarıyla insanları kırmamalı ve gözündeki ışık ile dahi belli olan Elazığspor sevdasıyla başkanlığa gelip herkesin desteğini alarak bu yıl takımı ligde tutmalıdır.

Gün bölünme değil birlik olma günüdür.

Zor olan yapıldıktan sonra el ele, omuz omuza verilmeli ve dünya gündemine dahi oturan o geceki tahta açılması , futbolcu transferlerinin başarısı taçlandırılmalıdır. Ve büyük görev öncelikle başkan olmak isteyen sayın Selçuk Öztürk ve Elazığ yöneticilerine düşmektedir.

Allah yeni yönetimimizin , ilimiz yöneticilerinin ve takımımızın yardımcısı olsun.

Saygılarımla

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com