Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI 11 Temmuz 2019 1008 Görüntüleme

ELAZIĞSPOR VE DİĞER TAKIMLARIMIZ HANGİ STADYUMDA OYNAYACAK?

ELAZIĞSPOR VE DİĞER TAKIMLARIMIZ HANGİ STADYUMDA OYNAYACAK?

2019 – 2020 Futbol sezonunda yeni sezon öncesi sıkıntılı bir süreç geçirecek olan Birevim Elazığspor, 3. Lig 2. Grupta Elazığ Belediyesi FK, Bölgesel Amatör Ligde Sürsürüspor çeşitli sorunlarla boğuşurlarken, bir yandan da maçlarını oynayacakları stadyum arayışlarına girdiler.

Bölgesel Amatör Ligde şuan görünen en sorunsuz takım Fırat Üniversitesispor…  Saha sorunu yok, para sıkıntısı yok ve taraftar olarak öğrencilerde maçlara gelirlerse her şey yolunda gibi.

Ne acı 6 aydır yıkılan Atatürk Stadyumunun temeli atılmadı!

Atatürk Stadyumunun yıkılması ve henüz bir çalışma yapılmaması üzerine alternatif saha arayışlarına giren Birevim Elazığspor yönetimi önce Fırat Üniversitesi sahası için, ardından da Elazığspor Tesislerindeki sahanın futbol oynamaya elverişli hale getirilmesi için bir çalışma başlatmayı düşünselerde, maçların büyük çoğunluğu büyük ihtimalle Bingöl’de oynanacak.

Malatya Büyükşehir oldu her türlü yatırım yapıldı ve eski stadyumu yıkılıp kısa sürede çok modern bir stadyum yapıldı ve şuan Malatyaspor, Süper Ligde…

Bingöl son zamanlarda yapılan yatırımlar ile gelişmeye başladı ve yapılan modern stadyumu var. Evet… Her ne kadar Bingölspor 3. Lig de mücadele etse de. Şuan bize göre iyiler.

Yanı başımızda bulunan 2 güzel ili örnek verdim, varın yorumunu sizler yapın değerli okurlarım…

2019-2020 Sezonu TFF 2. Lig gruplarında yer alacak takımlar yapılan kura çekimi ile belirlendi… Buna göre Birevim Elazığspor’un 2019-2020 Kırmızı Grupta yer alacak ve rakipleri ise şu şekilde olacak:

Ankara Demirspor (Ankara’nın takımı)

Bandırmaspor Baltok (Balıkesir’in ilçesi)

Bayburt İl Özel İdare (İl takımı)

Bodrum Belediyesi Bodrumspor (Muğla’nın ilçesi)

Ergene Velimeşe Spor (Tekirdağ’ın ilçesi)

Etimesgut Belediyespor (Ankara’nın ilçesi)

Eyüpspor (İstanbul’un ilçesi)

Kahramanmaraşspor (İl takımı)

Kardemir Karabükspor (İl takımı)

Kastamonuspor 1966 (İl takımı)

Kırşehir Belediyespor (İl takımı)

Niğde Anadolu Futbol Kulübü (İl takımı)

Sakaryaspor (İl takımı)

Sivas Belediyespor (Sivas’ın 2. takımı)

Tuzlasporu (İstanbul’un ilçesi)

Utaş Uşakspor (İl takımı)

Van Büyükşehir Belediyespor (İl takımı)

Evet… 2. Lig Kırmızı Grupta yer alan takımlarımızı tanıyalım diye bir şeyler araştırdım ve yazdım. Kırmızı grupta 10 il takımı var ve bu takımların içinde yalnızca Birevim Elazığspor’un stadyumu yok!

2.Lig Kırmızı Grupta 6 tane de ilçe takımı var ve bu takımlarında oynayacakları stadyumları var iken, ne yazık ki Birevim Elazığspor’un stadyumu yok!

Ankara Demirspor ve Sivas Belediyepor’un oynayacakları stadyumları var ama Birevim Elazığspor’un maçlarını oynayacağı stadyum yok ne zaman biteceği de meçhul!

2.Lig Kırmızı grupta 18 takım var, 17 takımın oynayacakları stadyum var yalnızca garip Birevim Elazığspor’un yok! Tabi haliyle taraftarda istediği gibi olmayacak ve ekonomik sıkıntı çeken Elazığspor’dan ne başarı beklenecek, bakıp göreceğiz!

Şu an Elazığspor taraftarları hemen hemen aynı görüşte bu takımın hali ne olacak ve Stadyumun temeli ne zaman atılacak?

Çok değerli bir okurumuz, Fahri Göğdemir’in yazmış olduğu yazı beni çok duygulandırdı ve çok şeyde anlatıyor… Tabi anlayanlara!

Fahri Göğdemir’in yazısı;’’ Elazığspor bugün bu halde ise, başta çok bilmiş beceriksiz yönetimler, kendilerine menajer süsü vermiş fırıldaklar, yerel medyada ki adamına göre eleştiri yapan yandaş gereksiz yazarlar, taraftar gruplarının siyasete kurban edilen ve de en önemlisi alt yapıda kalitesiz yetersiz hocalardır… Sebep olanlara bırakma Allahlım’’

Saygılarımla…

Etiketler:

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com