Ana Sayfa ELAZIĞ, FATİH EROĞLU YAZILARI, KÖŞE YAZILARI 11 Şubat 2019 1207 Görüntüleme

ELAZIG’DA HALK OYUNLARI YARISMASI VE VEFA

 Her yıl bütün Türkiye’de önce İl içi, daha sonra Bölge ve en sonda Türkiye Finalleri olmak üzere Okullar arası Halk Oyunları yarışmaları düzenlenir.

Bu yıl ilimizde yapılacak olan okullar arası halk oyunları yarışması 9 Şubat 2019 tarihinde Yakup Kılıç Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Bu yıl yapılan yarışmalar hem Ülkemiz hem de İlimizde bir ilk gerçekleştirilerek yapıldı. Bu ilk, hem ailemiz adına çok önemliydi hem de bana göre Halk Oyunları camiasının “VEFA” örneği adına çok önemliydi. Bu ilk, bu yıl ki yarışmanın “BÜNYAMİN EROĞLU ANISINA” yapılmasıydı. Bu yıl yapılan yarışmalardaki bir farkta belki de ilk kez yarışmaların protokol yönünden ilk kez bu kadar ilgi görmesiydi. Bu ilgi de “BÜNYAMİN EROĞLU” isminin de etkisi olduğu kanaatindeyim. Yarışmaya katılarak bizlerin yanında yer alarak ve gerekse yaptıkları konuşmalarla bizlere gurur veren İlimiz Milletvekilleri Sayın Zülfü DEMİRBAĞ’a, Sayın Tolga AĞAR’a, Sayın Sermin BALIK’a, İlimiz Belediye Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ’a, AK Parti Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları’na, Adana da olduğu için telefon ile yanımızda olan MHP Elazığ Belediye Başkan adayı Sayın Prof. Dr. Bilal ÇOBAN’a, organizasyon da büyük emeği olan Gençlik Spor il Müdürü Sayın Suphi Döner’e, il Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ahmet Demirbağ’a katılan bütün kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile STK Başkanlarına şahsım ve ailem adına teşekkür ederim.
Ancak bu kadar güzellik arasında iliniz adına olan üzüntümü de dile getirmeden geçemeyeceğim. Geçmiş yıllarda 2 gün süren bu yarışmalara sadece 9 okulun katılıyor olması bana göre Elazığ için büyük bir acıdır. Yetkililer acilen toplanmalı ve acil önlem alarak okullarımıza, gerekirse Sayın Mücahit Yanılmaz başkanın dediği gibi, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından zorunlu tutularak önünüzdeki yıl mutlaka ekip sayılarının artırılması sağlanmalıdır. Ve bu konu acilen yetkili kurum müdürleri tarafından ele alınmalı ve şimdiden çalışmalara başlamalıdır.
Bu yıl yarışmalara katılan bütün ekiplere İlimiz adına teşekkür ederken özellikle de katılan tek ilçe Karakoçan ekibimizin okul idarecilerini kutluyorum. Önümüzdeki yıl hem il hem de ilçe okul sayılarının arttığına inşallah hep birlikte şahitlik ederiz. Bu yarışmada birinci olan bütün okullarımıza Bölge yarışmalarında başarılar dilerim.
Bu organizasyonda emeği olan, “BÜNYAMİN EROĞLU ADINA” yapılmasında emeği olan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı ve yönetimine, Elazığ temsilciliğine ve ilk andan beri “BÜNYAMİN EROĞLU” adıyla düzenlenmesi için büyük emeği gecen Hayrettin AKKAĞIT abime bu ince düşünceleri için ve adını unutmayıp VEFA örneği gösterdikleri için sahsım ve ailem adına herkese teşekkür ediyorum.
SAYGILARIMLA

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com