Ana Sayfa EKONOMİ, ELAZIĞ 16 Nisan 2019 168 Görüntüleme

ELAZIĞ YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI: TGSD BAŞKANI ve YÖNETİMİ ELAZIĞ’da

Share on :

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen Elazığ Yatırım Fırsatları Toplantısı’nda Elazığ’ da tekstil sektörü ele alındı.

Toplantıya Elazığ Valisi Çetin Oktay kaldırım, F.Ü Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan; TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Karasu Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı, Elazığ FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk, Elazığ TSO Kadın Girişimciler kurulu Başkanı Ayşegül Metin ve çok sayıda STK Temsilcisi ile tekstil firması yöneticisi katıldı.

Toplantının açılışında bir selamlama konuşması yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “TGSD Başkanı Hadi Karasu ve yönetiminden çok değerli isimleri şehrimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz, bugün bu toplantının burada gerçekleşmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum, TGSD’ nin yönetiminde çok değerli Elazığ’ lı isimlerde var, Başkanımız Hadi bey ile çeşitli vesilelerle bir araya geldik, kendisini aramızda görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum” dedi.

GEREKLİ TÜM ALT YAPI OLUŞTURULDU

Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk, Elazığ OSB ve yaşadığı gelişim sürecinden bahsettiği konuşmasında; “Şehrimize yatırım yapacak firmalarımızın herhangi bir sorun yaşamamaları için, gerekli tüm alt yapıyı sağladıklarını belirterek, alt yapısından üst yapısına kadar her şeyi ile sorunsuz bir OSB oluşturduk” dedi.

Başkan Öztürk, sosyal alan ve yeşil donatı alanında da Türkiye’ de ilk olan bir OSB oluşturduklarını belirterek, “Şehrimize yatırım yapacak arkadaşlarımızın hiçbir şekilde bir sorunla karşılaşmasına müsaade etmeyiz, burada böyle bir birlikteliğimiz var, bütün imkanlarımızı yatırım yapacak değerli firmalarımız için seferber etmeye hazırız” ifadelerinde bulundu.

ELAZIĞLILAR OLARAK ÇOK ŞANSLISINIZ. ELAZIĞ’ı SON DERECE ÖNEMSİYORUZ

TGSD Başkanı Hadi Karasu, Elazığ’ da karşılaştıkları misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında, “Bu güzel şehirde bulunduğunuzdan dolayı Elazığlılar olarak çok şanslısınız” dedi.

Elazığ’ da ki tarihi ve kültürel derinliği görmekten çok etkilendiğini belirten TGSD Başkanı Hadi Karasu, TGSD’ nin başındaki Türkiye ibaresinin parlamento kararı ile alındığını belirterek, “Bizim tüm Türkiye ile ilgili hassasiyetlerimiz var, bu açıdan Elazığ’ ı da son derece önemsiyoruz” dedi.

CARİ AÇIĞA 15 MİLYAR DOLAR KATKISI VAR

Türkiye’ deki giyim sektörünü ihtiyacının %71 ini İstanbul’ un karşıladığını belirterek, 2012 den 2017 ye kadar 15 milyar dolar ihracatın çakılı kaldığını gördük diyen Başkan Karasu, kapasite darlığı sebebiyle gelişim noktasında o dönemde sıkıntı yaşandığını söyledi.

Şu an Türkiye’ de giyim sektörünün her ay 5 bin adet istihdam sağladığını belirten TGSD Başkanı Hadi Karasu, sektörün cari açığa 15 milyar dolar katkı sağladığını söyledi. Bu sebeple cari açığa bu kadar önemli bir katkı sağlayan bir sektörün canlandırılmasının desteklenmesi lazım ifadelerinde bulundu.

ARSLAN: TEKSTİL SEKTÖRÜ ÖNEMLİ BİR LOKOMOTİF

Programda daha sonra konuşan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’da kadim bir kültür ve geleneğin yüz yıllardır tarihten beri devam ettiğini ve bugün de Elazığ’ ın değerli insan popülasyonu ile bu varlığını sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Arslan, Elazığ’ ın ekonomi ve sanayimizin gelişmişlik göstermesi için tekstil sektörünü önemli bir lokomotif olarak gördüklerini ifade etti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin 50 kişilik yönetim kurulu kadın hassasiyetiyle tekstil sektörünün ihtiyacı olan eleman konusunda bir çalışma içerisinde olacaklarını belirten Arslan, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak sizlere taahhüt ediyorum, neye ihtiyacınız olursa, istihdam konusunda bana 6 ay öncesinden haber vermeniz durumunda istihdam ihtiyacınızı karşılayacağımızın bilinmesini isterim, bu vesile ile ben tekrar şehrimizde sizleri ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ederek TGSD Başkanı Hadi Karasu ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com