Ana Sayfa ELAZIĞ, KÖŞE YAZILARI, MURAT AT YAZILARI 19 Şubat 2019 570 Görüntüleme

DERS ÇIKARAN ÇIKARIR, ÇIKARMAYANA DA “ALLAH YOLLARINI AÇIK ETSİN” DERİZ

Lütfen Paylaş

Uzun bir zamandan beri Elazığ’da ki siyasetçileri uyarıyoruz. Elbette her gazeteci gibi bizimde bir siyasi fikrimiz var. Ancak Elazığ Sürmanşet Haber ailesi olarak bizler bir gazetecinin hiç bir partinin adamı olmaması gerektiğine inanıyor ve bütün partilere eşit mesafede olması gerekir diye düşünüyoruz. Bu nedenle de yapmış olduğumuz eleştirilerin samimiyetinden hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. Ders çıkaran çıkarır, çıkarmayana da “Allah yollarını açık etsin” deriz.

Öncelikle şunu belirteyim, artık siyasette ittifaklar var. Herkesin bunu bir köşeye yazması gerekiyor. Eskiden olduğu gibi falanca partiden iki kişiyi ve filanca partiden üç kişiyi belediye meclis üyesi yaparak seçim kazanma dönemi bitti. Artık ‘Ya birlikte kazanırız ya birlikte kaybederiz’ dönemi başladı.

Elazığ’da Ak Partililer seçimleri rahat kazanacaklarını düşünüyor. Ak Parti’nin bu düşüncede olmasının bir kaç sebebi bulunuyor. Birincisi Ak Parti’nin 10 yıldır yani iki dönemdir Elazığ Belediyesi’ni yönetiyor olması ki burada kaçırılan birkaç ayrıntı var. Ak Parti’nin 2009-2014 yılları arasında Elazığ Belediye Başkanlığı’nı yapmış olan Süleyman Selmanoğlu döneminde belediyenin yolsuzluklarla anılıyor olması ve 2014-2015 yılları arasında ki dönemde ise yanlış imar uygulamaları neticesinde meydana gelen çarpık kentleşme. Açık konuşayım; bu tartışmaların seçimlere kadar azalacağını düşünmüyorum. Eğer Ak Parti Elazığ’da seçimi kaybederse, dönüp aynada kendisine bir bakmalı. Aksi gibi ülkenin ekonomik durumu da son dönemde vatandaşın hoşuna pek gitmiyor.

Ak Parti’liler ayrıca Cumhur ittifakından dolayı MHP seçmenlerinin de ekseriyetle kendilerine oy vereceklerine inanıyor. Ancak işler sanırım böyle gitmeyecek. Zira MHPliler kıran kırana bir seçim geçireceklerine inanıyor. Onlar yakaladıkları fırsatı en iyi şekilde değerlendirip Elazığ Belediyesini almak istiyor.

Bir diğer konu ise Elazığ’da ki İYİ Parti-CHP koalisyonu, pardon ittifakı. Malumunuz bu ittifakın Elazığ’da ki adayı ETSO eski başkanı Ali Şekerdağ. Bu ittifak oluşmadan önce İYİ Parti adayı olan Şekerdağ mazisindeki olumlu çalışmalarından dolayı Elazığ Belediye Başkanlığı yarışında bende varım diyor.

Saadet Partisi ise yine bildiğimiz gibi. Yıkılmadım ayaktayım mantığı ile  seçimlerde bende varım dedi.

Ancak dün açıklanan encümen aday listeleri ise seçmenleri pek te memnun etmiş gözükmüyor. Açıklanan isimler seçmenlerin beklentilerini karşılayamamış anlaşılan. Bazı partilerin listelerindeki şaibeli isimler ise kafalarda soru işaretleri bırakmış durumda. Bu durumun sandığa nasıl yansıyacağı ise merak konusu.

Ne diyelim. Allah can sağlığı versin.

Bir kez daha 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemiz ve memleketimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Saygılarımla…

 

error: Content is protected !!