Ana Sayfa ELAZIĞ 5 Nisan 2019 150 Görüntüleme

DEPREM YERİ İNCELEMELERİ SÜRÜYOR

Share on :

Elazığ Valisi   Çetin Oktay Kaldırım Elazığ’ın Sivrice ilçesi Kavakköy mevkinde Depremden etkilenen köyleri gece boyunca yerinde inceleyerek çalışmaları koordine etti.Vali Kaldırım hemen olay yerine intikal ederek depremden etkilenen bütün köyleri gece boyunca yerinde inceledi ve çalışmaları koordine etti.

Vali kaldırım depremden etkilenen köyleri ziyaretini bu günde sürdürüyor.

Elazığ Sivrice ilçesi Kavakköy köyünde 04.04.2019 tarihinde saat 20:31 de meydana gelen 5.2 şiddetindeki deprem sonucu Elazığ Valiliği  bünyesinde  oluşturulan Kriz Merkezi anında faaliyete geçirildi.

ŞU ANA KADAR YAPILAN ÇALIŞMALAR

1- Depremden sonraki ilk 15 dakika içerisinde keşif yapmak üzere bölgeye jandarma ve Afad ekipleri gönderilmiş ve bütün köy muhtarlarıyla irtibat kurularak durum tesbiti yapılmıştır.

2- Depremin hemen akabinde 12 kişilik 3 ayrı ekip müdahale için bölgeye gönderilmiştir. Can kaybının olmadığı teyit edilmiştir.

3- Valimizin talimatıyla diğer illerden 5 kişilik arama kurtarma ekibi 1 araçla Sivrice ilçesine intikal etmiştir.

4- Kızılay, UMKE, sağlık, 112 ve İl Özel İdaresi ekipleri AFAD koordinasyonunda bölgeye intikal etmişlerdir.

5- Bölgeden alınan bilgiler doğrultusunda çadır ihtiyacı bulunan Doğanbağı köyüne 10 adet, Akseki köyüne 13 adet olmak üzere toplam 23 adet çadır gönderilmiştir. Çadırlar AFAD ve jandarma ekiplerimiz  tarafından hızlı bir şekilde kurulmuştur.

6- Valiliğimiz koordinasyonunda Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personelinden oluşan depremin merkezi ve merkezine yakın 21 köyde 12 ekip 24 kişilik Teknik eleman tarafından ön hasar tespiti için çalışmalara başlanılmıştır. Saat 15:00 itibariyle 16 köyde hasar tespit çalışmalarına başlanmış 350 civarında konut incelemesi yapılmıştır. Kalan diğer köylere de ekipler intikal halindedir.

7- Afad Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kızılay Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından ek ihtiyaç tespiti için bölgede tarama işlemleri devam etmektedir.

8- Kızılay tarafından bölgeye yaklaşık 500 kişiye yetecek gıda malzemesi ile 115 battaniye, 115 yatak ve 23 ısıtıcı gönderilmiştir.

9- Yaklaşık 75 personel, 25 araç ile çalışmalar tüm hızıyla titiz bir şekilde sürdürülmektedir. Yaşanabilecek her hangi bir olumsuzluğa karşın tüm tedbirler alınmıştır.  Afet bölgesinde evleri zarar gören farklı köylerdeki 43 ailenin barınmalarına yönelik çadırları kurulmuştur.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com