Ana Sayfa ELAZIĞ, SAĞLIK 4 Ocak 2019 476 Görüntüleme

DENETİMLER BAŞLADI

Okul kantinlerindeki gıdalar için logo uygulaması başlıyor. Uygulama kapsamında; 5996 sayılı kanun gereği ilimizdeki okul pansiyonlarına gıda denetimi yapıldı.

Denetime; İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Şube Müdürü ve teknik personel katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında “Okul Kantinlerinde Satışa Sunulacak Gıdalarda Logo Uygulamasına İlişkin İşbirliği Protokolünün ” imzalandığını söyleyen İl Müdürü Turan Karahan; “Resmi ve özel okullarda faaliyet gösteren kantin, yemekhane, kafeterya, büfe ve çay ocağı gibi işletmelerde bundan sonra sadece protokolde belirlenen şartları taşıyan gıdalar satılacaktır.

Geleceğimizin garantisi çocuklarımızın sağlıklı olması için bütün kurumlarımız işbirliği içerisinde olacak. Okullarımızda güvenli gıda satışı ile çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırarak onları obeziteye karşı da korumuş olacaklar” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise; “Beslenme dostu okul programı ile kantinlerde satılan ürünler ile pansiyonda kalan öğrencilerimize verilen ana ve ara öğünlerdeki yiyeceklerin sağlıklı, dengeli ve güvenilir olması sağlanacaktır. Denetim çalışmalarında gösterdikleri hassasiyetten dolayı başta İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan olmak üzere tüm okul müdürlerime ve kantincilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com