Ana Sayfa EKONOMİ, ELAZIĞ 11 Aralık 2018 590 Görüntüleme

ÇALIŞMALARA HIZ VERİLECEK…

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan Hayvan Borsasında incelemelerde bulunarak,  pazarın geliştirilmesi için çalışmalara hız vereceklerini söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Murat Çiçek ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Elazığ Şube başkanı Gıyasettin Yüksel ile birlikte Elazığ Ticaret Borsası canlı hayvan pazarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Karahan hayvan pazarı ziyaretinde hayvan ticareti ve hayvan nakli yapan yetiştiriciler ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Hayvan borsasının ilimiz hayvancılığı için önemli bir yere sahip olduğunu belirten Karahan; “Canlı hayvan pazarında hastalık ve zararlıların kontrol altına alınması, hayvan giriş ve çıkışlarının mevzuata uygun olarak yapıldığını ifade ederek, pazarın geliştirilmesi için çalışmalara hız vereceklerini söyledi. Turan Karahan ayrıca alım-satım yapan çiftçilerin pazarlığına da katıldı.

Ticaret Borsası Genel Sekreteri Murat Çiçek ve Kırmızı et üreticileri birliği Elazığ Şube Başkanı Gıyasettin Yüksel de üretici ve satıcıların sorunlarına çözüm üretmek için burada olduklarını, ziyaretin olumlu gelişmelere vesile olmasını dilediler.

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com