Ana Sayfa ELAZIĞ 19 Aralık 2018 762 Görüntüleme

BİR DAMLA MUTLULUK OLUP İSTANBUL’dan KOVANCILAR’a AKTILAR

“Bir Damla Mutluluk”  adlı sosyal sorumluluk projesinin bu yıl ki durağı Elazığ/Kovancılar Bayramyazı İlkokulu oldu.

İstanbul’da farklı üniversitelerde öğrenim gören 7 arkadaş İnsanlığa bizlerin ne yararı olabilir sorusuyla yola çıkarak, “Bir damla mutluluk” adını verdikleri projeleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere mutluluk dağıtıyorlar. Projede göze çarpan önemli nokta ise özellikle köy okullarının seçilmiş olması ve bu okullarda okuyan öğrencilerin kendi isteklerinin gerçekleştiriliyor olması.

“Bir Damla Mutluluk”  adlı sosyal sorumluluk projesinin mimarı olan gençler; “7 üniversite öğrencisinin hiç bir kuruma veya derneğe bağlı olmadan sadece kendi imkânlarıyla bu kadar minik yüreğe dokunmasını bizler büyük bir başarı olarak görüyoruz” diyorlar.

Haber merkezimize açıklamalarda bulunan proje sorumlularından Seda Güler şunları söyledi:

“PROJEMİZİ HER YIL FARKLI İLLERİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

“İstanbul’da farklı üniversitelerde öğrenim gören 7 arkadaş olarak, köy okullarında ki kardeşlerimizin kendi isteklerini gerçekleştirmek için hazırlanan bir Sosyal sorumluluk projesi tasarladık. Projemizi her yıl farklı illerimizde gerçekleştiriyoruz.”

“BU YIL Kİ PROJE DURAĞIMIZ ELAZIĞ’DA Kİ KÖY OKULLARI OLDU”

“Bu yıl ki proje durağımız, proje içerisinde yer alan ve Elazığlı olan Ela ERDEM ve Şevval KARLIDAĞ arkadaşlarımızın memleketlerini önermesiyle Elazığ’da ki köy okulları oldu.”

“ÖĞRENCİLERİN İSTEKLERİNİ MİNİK ZARFLARA KOYARAK ÇEVREMİZDE Kİ İNSANLARA DAĞITTIK”

“Bizler proje ekibi olarak öğrencilerin isteklerini minik zarflara koyarak çevremizde ki insanlara dağıttık ve zarflardan almak isteyenler zarfın içerisinde olan isteği gerçekleştirip oluşturduğumuz toplama merkezine getirdiler. Bizlerde hediyelerin her birini özenle paketledik ve ekip olarak Elâzığ’a gelip çocuklara dağıttık.”

“BUGÜNE KADAR 776 ÖĞRENCİNİN BOT, MONT VE KIRTASİYE İHTİYACINI GİDERDİK”

“Bir damla Mutluluk adını verdiğimiz sosyal sorumluluk projemiz ile bugüne kadar 776 öğrencinin bot, mont ve kırtasiye ihtiyacını giderdik. Asıl amacımız çocukların ihtiyaçlarını gidermenin yanında onların yüzünde ki tebessümü görmektir. Biz amacımıza ulaştık çünkü bir çocuğa yakışacak en güzel aksesuar tebessümdür.”

Elazığ Sürmanşet Haber sitesi olarak bu projeyi gerçekleştiren genç üniversiteli kardeşlerimizi kutlar kendilerine bundan sonra ki çalışmalarda başarılar dileriz.

 

 

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com