Ana Sayfa ELAZIĞ 8 Nisan 2019 158 Görüntüleme

BİNALARIN YÜZDE 90’I ÇÜRÜK VE RİSK ALTINDA

Share on :

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl Kentsel dönüşüm ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşümün önemine vurgu yapan Avcıl “Elazığ’da 1999 öncesi yapılan binaların yüzde 90’ı çürük ve risk altında” dedi.

Kentsel dönüşümün Elazığ’da hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini belirten Başkan Avcıl kentsel dönüşümün ana çıkış noktasının can güvenliği olduğunun altını çizdi ve rant hesaplarının bir kenara bırakılarak can güvenliğinin esas alınmasını istedi.

Kentsel dönüşümün topyekûn kentin dinamikleri ile harekete geçilerek yapılacağını ve acilen paydaşların içinde çalıştayların ayda bir sistematik toplantılar, istişareler yapılıp sorunlar çözülmesi gerektiğini belirten Avcıl, kentsel dönüşümün en önemli ayağının şehir merkezi olduğunu ve vatandaşları memnun etmenin zor bir süreç olacağının da altını çizdi.

ELMÜTDER çatısı altında kurulacak olan ELMÜTAŞ ‘tan da bahseden Osman Avcıl üzerine düşen ne ise yapmaya hazır olduklarını, ayrıca Belediye ile istişare halinde dönüşümün hızlanmasını sağlamak için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını ifade etti.

 

Etiketler:

Yorumlar

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com