Ana Sayfa ELAZIĞ 23 Mart 2019 388 Görüntüleme

AV YASAĞI BAŞLIYOR

Share on :

1 Nisan tarihinde başlayacak olan av yasağına dikkat çekmek ve alabalık tüketimini artırmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Av Yasağına Selam, Alabalık Yemeye Devam” etkinliğinin üçüncüsü İçme Köyü’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Elazığ Vali Yardımcıları Mustafa GÜL, Uhud Emre KOYUNCU, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Masar AYAS, İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, Kurum ve Şube Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN burada yaptığı açıklamada; “1 Nisan ile 1 Temmuz tarihleri arasında uygulanacak olan balık yasağına dikkat çekmek ve özellikle Türkiye’de iç sularda balık üretiminde birinci sırada yer alan ilimizdeki balık stoklarının gelişimini ve balık üretimini arttırmaya yönelik bir amaç doğrultusunda programımızı gerçekleştiriyoruz. Özellikle balıkçılıkla uğraşan, ekmeğini balıktan kazanan ve kooperatif ve kooperatif üyelerimizin gerekli hassasiyeti göstermelerini, yasak döneminde balık avlamamalarını öneriyoruz” dedi.

Konuşmaların ve plaket takdiminin ardından davetlilere balık ekmek ikram edildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ÇEVRE DOSTU TARIMSAL ÜRETİM

ÇEVRE DOSTU TARIMSAL ÜRETİM

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com