Ana Sayfa ELAZIĞ, KÜLTÜR/SANAT 13 Mart 2019 170 Görüntüleme

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ KONSERİ

Lütfen Paylaş

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü Periyodik konserlerine devam ediyor.

18 Mart Pazartesi Günü Saat:19:30’da Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü tarafından, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Konser salonunda bir konser daha verilecek.

Verilecek konserin halka açık olduğunu  söyleyen koro müdürü Olcay Bürhan açıklamasında  konserlerinde kendilerini yalnız bırakmayacak olan tüm Elazığ Halkına teşekkür ederek iyi seyirler diledi.

Bürhan açıklamasında; “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi Milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı eşi görülmemiş bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale de tüm yokluklara rağmen destan yazan vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan bağımsızlık ve hür yaşam düşüncesinden hiç bir zaman taviz vermeyen ‘Çanakkale Geçilmez’ diye haykıran ecdadımızın bu sağlam ve sarsılmaz inancı neticesinde bizler bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız.

Tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden ve istiklalimizi eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimize ithafen Milli şairimiz Mehmet Akif, Sana dar gelmeyecek Makber-i kimler kazsın! Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın diyerek o kahramanlara minnet ve şükran duygularını ifade etmiştir.

Bizlerde Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Çanakkale kahramanı Seyit onbaşı, Çanakkale de şehit olan kınalı kuzularımız ve 15 temmuzda Şehit olan Ömer Halis DEMİR ve alçak terör olayında şehit olan hemşerimiz Fethi SEKİN’in şahsında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu vatan için Şehit olan kahramanlarımıza ne çok şey borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Şunu da biliyoruz ki vatan söz konusu olunca bu ülkenin bütün fertlerinin birer kahraman olduğundan eminiz.

Bu münasebetle Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu olarak 18 Mart Pazartesi günü Koro şefimiz Kenan ÇİMTAY’ın yönetiminde bir birinden güzel Kahramanlık eserlerini sanatçılarımızın Solo ve Koro olarak seslendireceği bir konserle izleyicilerimizin karşısına çıkacağız” ifadelerinde bulundu.

 

error: Content is protected !!