Ana Sayfa EKONOMİ, ELAZIĞ 14 Mart 2019 283 Görüntüleme

15 MART DÜNYA TÜKETİCİLER GÜNÜ KUTLANIYOR

Lütfen Paylaş

15 Mart;  1962 yılında ABD’nin o dönemdeki başkanı John Fitzgerald Kennedy’nin Temsilciler Meclisi’nde yaptığı konuşmada ilk kez Tüketici Hakları diye bir kavramdan söz etmesi sebebiyle dünyada Dünya Tüketici Hakları günü olarak kutlanıyor.

Bu bağlamda 15 Mart Dünya Tüketici Hakları günü münasebetiyle Elazığ Ticaret İl Müdürü  ve Tüketici  Hakları Heyet Başkanı Bilal Öztürk yazılı bir açıklama yaparak Dünya Tüketici Hakları gününü kutladı.

Öztürk açıklamasında;  “Helal Üreten, Dürüst Satan, Bilinçli Tüketen Bir Toplumu İnşa Etme Öncelikli Amacımızdır.” Bu bağlamda Tüketici Hakem Heyeti ile Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğinin bağlı olduğu bir Müdürlük olarak ilimizde yaşanabilecek mağduriyetlerin çözüm merkezi olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Elazığ halkının kendi arasında her zaman sorunlarını çözmüş, bilgili ve bilinçli, hakkını arayan bir toplum olarak görmek arzusuyla her yıl 15-21 Mart tarihleri arasında kutlanan “Dünya Tüketiciler Gününü” kutluyor sevgi saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir

AK PARTİ SEÇİME HAZIR

AK PARTİ SEÇİME HAZIR

error: Content is protected !!