Ana Sayfa ELAZIĞ, SAĞLIK 14 Mart 2019 227 Görüntüleme

14 MART DÜNYA BÖBREK GÜNÜ” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Lütfen Paylaş

14 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında böbrek sağlığı konusunda toplum bilincini arttırmak, kronik böbrek hastalığında erken tanının önemini vurgulamak ve kamuoyunu bilgilendirmek Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü  tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Kronik Durumlar birimleri tarafından Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde düzenlenen etkinliğe; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı  Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Atar, hastane idarecileri ve çalışanlar katıldı.

10 – 14 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası ve 14 Mart Dünya Böbrek Günü’ne dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde Fethi Sekin Şehir Hastanesi Hemodiyaliz servisi önünde ve poliklinik girişinde stant açılarak, vatandaşlara dağıtılan broşürler eşliğinde tuz kullanımı ve böbrek hastalıkları hakkında çeşitli bilgiler verildi. Daha sonra idareciler  ve çalışanlar  tarafından Diyaliz Servisi’ndeki hastalar tek tek ziyaret edilerek, geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

14 Mart Dünya Böbrek Günü’ne dikkat çekmek ve etkin bir farkındalık oluşturmak üzere “Herkes İçin Böbrek Sağlığı” temasıyla düzenlenen etkinlik gün boyu devam etti.

error: Content is protected !!