Ana Sayfa ELAZIĞ, KÜLTÜR/SANAT 15 Mart 2019 254 Görüntüleme

12. ULUSLARARASI ÇAYDAÇIRA FİLM FESTİVALİNİN PROTOKOL TOPLANTISI GÖRKEMLİ OLDU

Lütfen Paylaş

Bu yıl on ikincisi yapılacak olan Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin protokol toplantısı Windyhill otelde gerçekleştirildi.

Toplantıya ESİNDER Başkanı Serdar Kara, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk,  Milli Eğitim Şube Müdürü Cemil Çiftci , Elazığ Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, , Elazığ  Belediyesi Kültür Müdür Yardımcısı  Savaş Karataş, ASKF Başkanı Mustafa Gür, ASKON Başkanı  Osman Özçelik Windyhil Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dal, STK temsilcileri, okul ve kurum temsilcileri ile davetli konuklar ve Basın Mensupları katıldılar.

Bu yıl 12. si düzenlenecek olan Festival programının,  sinevizyon gösterisi ile kamuoyu ile paylaşıldığı toplantıda ayrıca il Kültür Turizm Müdürlüğü ve il Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninden sonra ise Windyhil Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dal ile ESİNDER Başkanı Serdar Kara arasında bu yıl on ikincisi yapılacak olan Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin sponsorluk anlaşması kamuoyu ile paylaşıldı.

ÇAYDAÇIRA FİLM FESTİVALİ KOORDİNATÖRÜ SERDAR KARA, BU YIL 12’CİSİNİ GERÇEKLEŞTİRECEKLERİ FESTİVALİN İÇERİĞİNİ VE AMACINI ANLATTI

İşbirliği toplantısında söz alan festival başkanı Serdar KARA  Milli  Eğitim Müdürlüğümüzle  bugün yapacağımız iş birliği protokolü  ile ilimizde okuyan ve sanatsever gençlerimizi yakından ilgilendiren  sosyal medya ve aile ilişkilileri temalı  Kısa Film Yarışması  düzenleyeceğiz.  Festival kapsamında hayatında sinemaya gitmemiş ilçe köy ve mezralarda bulunan dezavantajlı çocuklarımızı “taşradan sinemaya” projesi kapsamında sinema salonlarımıza getirerek onlara bir ilki yaşatmak istiyoruz dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet DEMİRDAĞ ise yaptığı konuşmada ilimizde on iki yıldır yapılan bu festivalin şehrin tüm dinamiklerinin içinde olduğu bir festival havasına bürünerek ayakları üzerinde durabilen bir hal alması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Başta kurumum ve şahsım olarak bu festivalin paydaşlarıyla el birliği yaparak ilimizin festivalini daha iyi yerlerde görmek için katkı sunmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Toplantıda  son olarak söz alan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde kendilerini geliştirebilmeleri adına bu festivalin ilimiz ve müdürlüğümüz açısından önemli bir yeri olduğunu ifade ederek;

“Özellikle sosyal medya  ve aile temalı kısa film yarışmasına öğrenci ve velilerimizin katılımını istiyoruz. Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin akademik başarıyı perçinleyen önemli bir etken olduğunu her zaman ifade ediyorum. Müdürlüğümüz festival yönetimi bir araya gelerek festivalin gelişmesi için yapılacak olan etkinliklerin tüm aşamasında yer alacaktır. Ben festivalin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

İlginizi çekebilir

AŞI SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

AŞI SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com