Ana Sayfa EKONOMİ, ULUSAL 6 Şubat 2019 523 Görüntüleme

TÜRKİYE ULUSLARARASI TARIM VE HAYVANCILIK FUARI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Türkiye, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”na ev sahipliği yapacak.

7-10 Şubat’ta İzmir’de gerçekleştirilecek fuarın açılışına Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli de katılacak. 130 bin metrekare alanda düzenlenecek fuara, yurt dışından üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri gibi sektör paydaşları katılım sağlayacak.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Dr. Pakdemirli, farklı ülkelerden iş insanları, özel sektör temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının fuarda bir araya geleceğini, organizasyon sayesinde tarımda potansiyel işbirliği alanlarında yeni fırsatların ortaya çıkacağını belirtti.

Pakdemirli, fuarda bu yıl ilk kez Tarım Bakanları Zirvesinin de gerçekleştirileceğine işaret ederek, “Fuara dünyanın farklı ülkelerinden 16 bakan ve bakan yardımcısı, uluslararası kuruluş temsilcileri ile 30’dan fazla üst düzey delege katılım sağlayacak. Fuar ihracat açısından Türk tarım ve hayvancılık sektörüne büyük katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

SALON ARTTI, SEYİRCİ AZALDI

SALON ARTTI, SEYİRCİ AZALDI

error: Content is protected !!
Tema Tasarım | Osgaka.com